Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2018 21:55
Loupežná vražda

Seniora přepadli a uškrtili. Kvůli starožitným hodinám za pět tisíc

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Brně začal řešit případ vraždy důchodce v Ivančicích na Brněnsku. Trojice mužů je obžalovaná z toho, že seniora ubili kvůli starožitnostem za několik tisíc korun. Obžalovaní házejí vinu jeden na druhého.

Scénář jejich loupeží byl podle obžaloby vždy stejný - s kuklami na hlavách vtrhli do domu vybraného seniora. Začali ho bít, pak ho spoutali a požadovali aby vydal cennosti z domu. V Ivančicích na Brněnsku skončilo přepadení vraždou.

 

"On byl vdovec. Žil tam už delší dobu sám," prozradila TV Nova sousedka zavražděného muže.

 

Adresu důchodce dostali pachatelé od tipaře, několik dnů ho sledovali a před Vánocemi vtrhli do domu. Senior bojoval o život, podařilo se mu zlomit pouta, volal o pomoc, ale nakonec ho podle obžaloby uškrtili. Před soudem házeli vinu jeden na druhého a hlasitě je přišli podpořit i příbuzní.

 

Podle žalobkyně útočili jen dva obžalovaní, ale třetí komplic jim nijak nebránil v tom, aby devadesátiletého seniora škrtili a tloukli do hlavy. Tím nese stejnou vinu.

 

 

"Věděl, že poškozený je starý muž, musel počítat s tím, že ke smrti dojít může," je přesvědčená státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

 

Vrazi si nakonec odnesli z domu jen starožitné hodiny, které obratem prodali v zastavárně. Senior tak zemřel kvůli pěti tisícovkám. Tipaře, který přivedl vrahy do jeho domu, se dodnes nepodařilo vypátrat.

 

Trojice lupičů si už odpykává trest za starší přepadení a za vraždu jim teď hrozí dvacetileté vězení nebo výjimečný trest .

vbo, Josef Svoboda TN.cz
Reklama