Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2017 19:25
CELÝ ROZHOVOR ubránila se

Žena popsala smrt lupiče: Tlačil se do dveří, bodla jsem ho skulinou

Zdroj: TV Nova

Do rodinného domku v ostravské čtvrti Nová Ves se vloupal neznámý pachatel. Ten vzbudil seniorku, které dům patří a ta jej v sebeobraně bodla nožem. Muž zranění podlehl. Stařenka reportérům TV Nova popsala, co se odehrálo.

Starší majitelku vzbudily zvuky škrábání, když se neznámý muž vkrádal do jejího domu. Podle všeho našel venku zahrabaný náhradní klíč, se kterým si dům poté odemkl.

 

Sedmašedesátiletá žena opakovaně kontaktovala policii, neboť se bála o svůj život. Strážnice, která hovor přijímala, jí prý však vynadala, že už volá po několikáté.

 

"Hrozně jsem se bála, ani to nejde popsat. Vždyť já bych ho sama nepřeprala," vzlykala napadená žena.

 

 

Zloděj se dostal do domu a s jeho majitelkou se začal přetahovat o dveře do kuchyně, kde se před ním plánovala ukrýt. Muž měl však větší sílu a mezi dveřmi vznikla skulina.

 

"Když ve dveřích byla díra, tak jsem tam zabodla ten nůž. Pak jsem rychle zabouchla a zamkla," popsala. "Ani mi nejdřív neřekli, co s tím zlodějem je."

 

Případ již řeší kriminalisté. Zatím jej vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Pravděpodobně jej však přehodnotí jako nutnou sebeobranu.

kik, Lucie Cochlarová TN.cz