Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2018
summit v singapuru

Setkání Kim - Trump: USA hledají štěnice a agenty mezi číšníky

Zdroj: TV Nova

Donald Trump a Kim Čong Un už přiletěli do Singapuru, kde se v úterý uskuteční historické jednání mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Hlavním tématem summitu by mělo být odstranění jaderných zbraní z korejského poloostrova. Na místě panují přísná bezpečnostní opatření. Američané se připravují i na to, že by Čína mohla nasadit špiony, kteří by jednání státníků mohli špehovat.

Špioni převlečení za číšníky, napíchnuté mobily, skryté kamery nebo štěnice na vstupních kartách v hotelu. I takové špionážní techniky by podle Američanů mohli použít Číňané, aby jim z historické schůzky mezi Kim-Čong Unem a Donaldem Trumpem nic neuniklo. „Na summitu by se mohly objevit čínské špionážní nástroje. V posledních letech se Čína zaměřila na sledování a její technické schopnosti velmi pokročily,“ tvrdí analytik NBC Jeremy Bash.

 

Diktátor Kim Čong Un poprvé vyjel za hranice své země jinam než do Číny nebo Jižní Koreje. Ve své zemi je uctíván jako božská bytost, zatímco v zahraničí čelí nevraživosti kvůli tomu, jak svůj režim vede. A to je vždycky důvod k obavám o bezpečnost.

 

Severní Korea tak podle odborníků bude pro svého lídra vyžadovat přísnější bezpečnostní opatření, než Spojené státy pro Donalda Trumpa. „Velmi pravděpodobně uvidíme bezprecedentní rozsah ochrany na zemi, na moři i ve vzduchu, protože summit je teď ve světě největší událostí,“ míní bezpečnostní expert Chae Kyou-chir.

 

 

Na turisty oblíbeném tropickém ostrově Sentosa, kde se lídři setkají, byly nainstalovány nové bezpečnostní kamery. Ostrov budou z moře střežit nejméně dvě singapurské válečné lodě.

 

Významnou událost budou na místě sledovat tři tisíce novinářů. Stovky lidí lemovaly ulice a vyhlížely auto, ve kterém zřejmě seděl severokorejský diktátor. V Singapuru se prodávají i trička s obrázkem obou lídrů pózujících pro společnou fotku.
 

Emma Klementová TN.cz
Reklama