Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2017 22:00
šokující statistiky kde je hranice?

Sex na jednu noc nebo líbání? To není nevěra, tvrdí Češi! ANKETA

Zdroj: TV Nova

Nevěru přiznává třetina Čechů, hranici má ale každý úplně jinde. Zatímco někteří považují za podvádění i držení se za ruce, sex na jednu noc nevnímá jako nevěru 15 procent dotázaných Čechů!

Anketa

Co už je podle vás nevěra?

Hlasovalo 4411 lidí.
S šokujícími statistikami přišla agentura SANEP, která průzkum provedla na vzorku téměř 20 tisíc lidí. Nevěru přiznala třetina Čechů, ovšem celkem dvě třetiny domácí populace nepovažují za nevěru flirt (19,8%), sex na jednu noc (15,1%), sex po telefonu (7,9%), líbání (7,4%), placené erotické služby (6,2%), sex s bývalým partnerem (3,8%), skupinový sex (2,5%), erotické sms (1,9%), lesbický sex (1,1%) a orální sex (0,8%).

 

"Lze tedy říci, že si nevěru vykládá každý po svém a pokud budeme všechny uvedené činnosti vnímat jako nevěru, jedná se o drtivě většinový fenomén naší společnosti," hodnotí průzkum agentura.

 

 

Přesto svým partnerům věří 78 procent dotázaných. Tedy i lidé, kteří sami podvádějí, odmítají myšlenku, že jsou sami podváděni. Nevěru vnímá jako nejhorší možné provinění přes polovinu domácí populace.

 

111

GALERIE: Průzkum - Nevěra

Průzkum: Nevěra - 2

Hodnocení:

 

I v tomto případě jde ale o jakési pokrytectví, protože jak SANEP upozorňuje, lidé, kteří se nějakým způsobem ve vztahu provinili, by svým partnerům stejnou věc neodpustili. Nevěru jako důvod k rozvodu přiznává pětina populace.

 

Zajímavým zjištěním je i to, že 5,9 procenta populace přiznává nevěru s nejlepším přítelem či přítelkyní svého partnera a 3,9 procenta Čechů pak byla nevěrná se svým nadřízeným.
 

lud TN.cz