Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2017 14:36
usvědčila ho

Holčička (2) svědčila u soudu. Sexuální násilník dostal 10 let

Zneužívání dětí - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Na deset let poslal britský soud do vězení muže usvědčeného ze sexuálního zneužití dvouleté dívenky. Za mříže ho přitom dostala právě holčička, která se stala nejmladší svědkyní v historii země.

Útočník dostal od soudu desetiletý trest poté, co ho usvědčila teprve dvouletá holčička. Ta odpovídala na jednoduché otázky policisty a speciálně trénovaného odborníka pověřeného ministerstvem spravedlnosti.

 

Dívenku vyslýchali na policejní stanici, celý rozhovor přitom natáčela kamera, informuje britský The Sun. Záznam byl pak použitý u soudu jako usvědčující důkaz.

 

Série dotazů zahrnovala otázky jako "kdo", "co" a "kde". Holčička přitom dostala papírovou panenku, na které ukazovala, co s ní měl agresor dělat. Problém nastal ve chvíli, kdy policisté chtěli z jejích úst odebrat vzorek DNA.

 

 

Dívenka se začala vzpírat, vyděsila se gumových rukavic. Expert tak musel holčičku uklidnit a to slovy, že se jedná o "hru", u které se musí čistit zuby.

 

"Tato malá holčička byla neskutečně statečná, když poskytovala důkazy, které mohou být extrémně nepříjemné i dospělému člověku," řekla mluvčí z charitativní organizace zabývající se ochranou dětí NSPCC. Za sexuální zneužití dostal muž deset let. Jeho jméno zůstalo v anonymitě, aby nebyla odhalena ani totožnost malé holčičky.

lud TN.cz