Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 18:30
přehled po krajích

Odstartovaly samosběry jahod! Kde je u vás pořídíte nejlevněji?

Zdroj: TV Nova

Nejsladší sezóna v roce je konečně tady! Záhony se červenají velkými plody a samosběry jsou v plném proudu. Kde jahody koupíte nejlevněji?

Milovníci jahod se konečně dočkaly. Nejenže si můžete koupit již natrhané jahody, ale konečně odstartovala také doba samosběrů.

 

Zahrádkáři ale upozorňují, že mrazy, které v Česku před nedávnem udeřily, se podepsaly také na úrodě jahod. Bude jich méně a tím pádem někteří uvažují také o zvýšení ceny. 

 

Neváhejte a nakupte si jahody, dokud je čas. Na většině míst už zahájili prodej, někde je dokonce po sklizni. Kam můžete na jahody vyrazit ve vašem kraji?

 

Praha
 

Kunratické jahody – Václav Jakoubek

Prodej jahod odstartoval 5. června na parkovišti vedle Kunratického kostela. Cena je 76 Kč/kg. První samosběr se koná v neděli 18. června od 7 hodin na poli C. Cena 45 Kč/kg.

www.kunratickejahody.cz

 

SCHWENK Jahody s.r.o.

Samosběr jahod je v plném proudu. Za kilogram vlastnoručně nasbíraných jahod zaplatíte 60 Kč. Otevřeno je každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin. Kbelík na jahody dostanete zdarma nebo je možné zakoupit košík za 10 Kč.


http://www.schwenk-jahody.cz

 

 

Kraj Vysočina

Jahody Šantrůček – Havlíčkův Brod

Další samosběry proběhnou v pátek 16. června a v neděli 18. června od 8 do 13 hodin na poli směr Jolemník a od 13 do 18 hodin u kapličky. Cena 38 Kč/kg.

http://www.jahodyhb.cz

 

Jahody Ondráček

První samosběr proběhne v sobotu 17. června. Za 1 kilogram zaplatíte 38 Kč. Nejlépe je přijít ráno, kdy jsou podmínky pro sběr jahod nejlepší. Nasbírat si můžete libovolné množství. Za kilo již natrhaných jahod zaplatíte 55 Kč.

http://www.jahodyondracek.cz

 

Kde koupíte jahody ve Středočeském kraji, se podívejte na následující straně

mom TN.cz