Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 4. 2017
Zvířata v ohrožení

Sezóna klíšťat je tady! Takhle ochráníte své domácí mazlíčky

Zdroj: TV Nova

Jaro je tady a s ním i klíšťata! A mnozí z nás se musí kromě sebe postarat o domácí mazlíčky. I oni totiž mohou onemocnět boreliózou, ale také přenést klíště na člověka. Jak nejlépe psy a kočky ochránit?

Jakmile se trochu oteplilo, mnoho lidí si chtělo užít přírody. Ať už jste se procházeli po lese, vyrazili na kolo nebo třeba na túru do hor, možná jste si domů přinesli nevítaného návštěvníka. Klíšťata jsou vlastně celoroční problém a kromě sebe bychom měli chránit i své mazlíčky.

 

Vždy vyberte tu metodu, která je pro vaše zvíře nejlepší. Pokud vaše kočka žije venku a přijde se jen najíst jednou za dva dny, hodil by se spíše obojek, který ji ochrání všude. Pokud máte v bytě psa, venčíte ho ve městě a do přírody skoro nejdete, stačí nějaký repelent před procházkou.

 

Prevence

Prostředků na ochranu psů a koček je na českém trhu mnoho. Většina z nich má pomoci klíšťata odpuzovat a usmrcovat. Zvířeti můžete koupit speciální obojek, umýt ho repelentním šamponem, nebo postříkat sprejem.

 

 

Zvláště oblíbené jsou v poslední době tzv. spot-ony. Jde o malé množství tekutiny, kterou kápnete zvířeti na kůži mezi lopatky. Menším psům a kočkám stačí jedna kapka, na ty větší použijete velkou pipetu. Poradí vám veterinář nebo lékárník. Rady ale opravdu dodržte, jinak hrozí předávkování!

 

Další rady, jak proti klíšťatům bojovat, čtěte na následující straně:

 

 

epa TN.cz