Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 1. 2016
Inspirace v galerii

Sháníte levný nábytek nebo jen rádi kutíte? Vyzkoušejte paletky

Nábytek z dřevěných palet
Zdroj: Instagram

Paletky se v poslední době těší velké oblibě. Lidé z nich staví nábytek i další zařízení domácnosti, vytváří jen dekorace nebo naopak celé domky. K vytvoření křesla nebo postele potřebujete jen trochu zručnosti.

Dřevěné palety se dříve využívaly hlavně k přepravě, teď si lidé pomocí nich zařizují domácnosti. Oceňují především to, že jsou levné, bytelné a v bytě dobře vypadají. Vznikla už také nábytková studia, která z paletek vytváří designové kousky. V takovém případě je důležité dřevo - musí být kvalitní.

 

Krásný a zajímavý nábytek si ale můžete vytvořit i sami. K jednoduchým i složitějším konstrukcím postačí dřevěné palety, hřebíky, kladivo a trocha zručnosti. Jestli vás nic nenapadá, inspirujte se v naší galerii.

 

116

GALERIE: Nábytek z dřevěných palet

Zdroj: Instagram

Nábytek z dřevěných palet - 1

Hodnocení:

 

Při výrobě nábytku můžete paletky nechat v celku a vytvořit z nich třeba jednoduchý stolek, postel nebo pelíšek pro pejska. Snadno také sestavíte prostou sedačku - několik paletek přibijete k sobě a překryjete matraci nebo polštáři.

 

Můžete je ale také rozebrat, prkna různě nabarvit a znovu poskládat. Pak z nich vytvoříte dokonce i větší stoly, křesla nebo celou kuchyňskou linku. Můžete si vybudovat různé sety, které k sobě budou dokonale ladit.

 

 

Někteří stavitelé se rozhodli použít i další materiály, než jen dřevo. Konferenční stolky můžete ozvláštnit sklem, některá křesla v galerii mají kovové nohy a židlím zkuste přidělat kolečka. Pelíšky pro mazlíčky doplňte starým polštářem, sedačky vyšší matrací.
 

epa TN.cz