Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.9. 2017 17:37
msta domovníkovi

Sídliště v Pardubicích svírá strach, opakovaně tu řádí žhář

Zdroj: TV Nova

Na jeden panelový dům v Pardubicích se v posledním týdnu zaměřil neznámý žhář. Zapálil auto, dva sklepy a odpadkové koše. Nakonec rozdělal oheň i ve čtvrtém patře. Jednou z vyšetřovacích verzí je msta domovníkovi.

Když se v Pardubicích rozezní poplach, hasiči předpokládají, že nejspíš znovu vyrazí do Valčíkovy ulice. A obyvatelé tohoto domu tvrdí, že toho za poslední týden moc nenaspali.

 

Zdeněk Sedláček bydlí nad sklepem, kde hořelo. S manželkou se sotva dostali ven. "My jsme se málem s paní přiotrávili," popsal dramatické okamžiky Sedláček. Žár zničil sklepní kóje a druhý den tady hasiči zasahovali znovu.

 

Žhář zapálil auto za milion korun místnímu obyvateli, oheň poničil i vedlejší vůz. Hořel i botník ve čtvrtém patře. Kontejnery před domem si místní už hasí sami. "Všechny požáry prošetřujeme jako úmyslné založení," popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

Jednou z verzí je, že se někdo mstí domovníkovi. Mluvili jsme s ním, ale jeho tvář neukážeme. Bojí se totiž o život a hlídají ho na každém kroku příbuzní. Všímavější jsou teď i obyvatelé domu. "Policisté do současné doby žádné poznatky k možnému pachateli nemají," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

 

 

Škoda vzniklá požáry dosahuje čtvrt milionu korun. Žhářům se na Pardubicku daří unikat. Dodnes nikdo neví, kdo zapálil před dvěma lety tyto dodávky ve čtvrti Dubina. Nepotrestán zůstává i tento žhářský útok v Lázních Bohdaneč. Podle vyšetřovatelů je možné, že žhář ve Valčíkově ulici ještě neskončil. Důležitá je proto pro policii každá stopa i sebemenší svědectví.
 

Petr Brzek/klma tn.cz / TV Nova
Reklama