Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 18.2. 2016 22:15
šikana učitelky

Nové řízení: Žákům za šikanu učitelky hrozí zpřísnění trestu

Zdroj: TV Nova

Patrně nejotřesnější případ šikany učitelky v novodobé historii České republiky pokračuje. Policejní prezident Tomáš Tuhý na otázku televize Nova řekl, že vyšetřování sám sleduje a musí být vedeno nekompromisně. Šikanou na střední průmyslové škole v pražských Malešicích se kromě policie zabývá magistrát a školní inspekce. Ministryně školství Kateřina Valachová školu stále nenavštívila.

Ve škole je od úterý školní inspekce, kterou mimo jiné zajímá, jak má škola nastavený preventivní program, aby se šikana neopakovala. Tu, třeba ve formě sexuálního nátlaku, na malešické průmyslovce před čtyřmi lety údajně zažívala i jedna dívka. Tehdy jí pomohli jen její rodiče.

 

"Chtěli jsme jít přímo za panem ředitelem, schůzku nám neumožnili, takže jsme šli za paní profesorkou zástupkyní Kubíkovou a chtěli jsme to řešit dál a vůbec se k tomu nechtěla vyjadřovat a vůbec nám s tím jakoby nepomohla," uvedla v rozhovoru pro TV Nova zmíněná dívka.

 

Každá škola má podle zákona povinnost šikanu na škole řešit, aby ochránila oběť dalšího nebezpečí, dalších nátlaků, případně agresí. "My jsme jí říkali, jestli se cítí nějakým způsobem ohrožena, tak s její paní profesorkou třídní jsme jí nabídli že vždycky po ukončení hodiny může s profesorem vyjít a jít k nám do kabinetu," popsala řešení zástupkyně ředitele Taťjana Kubíková.

 

 

Podle studentky bylo toto řešení, ale bylo spíš trestem pro ni, než pro ty, kteří ji měli šikanovat. Jejich provinění škola prý striktně odmítala.

 

Ředitel školy se po tlaku veřejnosti rozhodl otevřít správní řízení, a tím vytvořit prostor pro to, aby mohl na základě těch videí zpřísnit původní trest. Místo podmínečného vyloučení a trojky z chování tak může následovat definitivní vyloučení ze studia.

 

Případem se ale musí zabývat právník, který začne jednat nejpozději v pondělí. Rozhodnutí by mělo padnout do středy. jestli ale bude hned pravomocné, záleží na tom, jestli se rodiče chlapců odvolají. Na to mají 15 dní.

TN.cz