Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2016 22:15
šikana učitelky

Nové řízení: Žákům za šikanu učitelky hrozí zpřísnění trestu

Zdroj: TV Nova

Patrně nejotřesnější případ šikany učitelky v novodobé historii České republiky pokračuje. Policejní prezident Tomáš Tuhý na otázku televize Nova řekl, že vyšetřování sám sleduje a musí být vedeno nekompromisně. Šikanou na střední průmyslové škole v pražských Malešicích se kromě policie zabývá magistrát a školní inspekce. Ministryně školství Kateřina Valachová školu stále nenavštívila.

Ve škole je od úterý školní inspekce, kterou mimo jiné zajímá, jak má škola nastavený preventivní program, aby se šikana neopakovala. Tu, třeba ve formě sexuálního nátlaku, na malešické průmyslovce před čtyřmi lety údajně zažívala i jedna dívka. Tehdy jí pomohli jen její rodiče.

 

"Chtěli jsme jít přímo za panem ředitelem, schůzku nám neumožnili, takže jsme šli za paní profesorkou zástupkyní Kubíkovou a chtěli jsme to řešit dál a vůbec se k tomu nechtěla vyjadřovat a vůbec nám s tím jakoby nepomohla," uvedla v rozhovoru pro TV Nova zmíněná dívka.

 

Každá škola má podle zákona povinnost šikanu na škole řešit, aby ochránila oběť dalšího nebezpečí, dalších nátlaků, případně agresí. "My jsme jí říkali, jestli se cítí nějakým způsobem ohrožena, tak s její paní profesorkou třídní jsme jí nabídli že vždycky po ukončení hodiny může s profesorem vyjít a jít k nám do kabinetu," popsala řešení zástupkyně ředitele Taťjana Kubíková.

 

 

Podle studentky bylo toto řešení, ale bylo spíš trestem pro ni, než pro ty, kteří ji měli šikanovat. Jejich provinění škola prý striktně odmítala.

 

Ředitel školy se po tlaku veřejnosti rozhodl otevřít správní řízení, a tím vytvořit prostor pro to, aby mohl na základě těch videí zpřísnit původní trest. Místo podmínečného vyloučení a trojky z chování tak může následovat definitivní vyloučení ze studia.

 

Případem se ale musí zabývat právník, který začne jednat nejpozději v pondělí. Rozhodnutí by mělo padnout do středy. jestli ale bude hned pravomocné, záleží na tom, jestli se rodiče chlapců odvolají. Na to mají 15 dní.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.2. | 21:58 jara1s
15
Tohle se snad nedá ani komentovat. Dříve chodila školní inspekce do škol ...
18.2. | 22:15 nichts obernichts
-2
EU i jeji narod na to nebyli pripraveni, ani ptani... Nyni se jedna o jeste ...
19.2. | 11:17 Štefan Nemeth
6
Náhlasit nevhodný komentář
Vy, ostatní studenti, kteří neschvalujete aby tito tři neandrtálci dále studovali spolu s vámi, dejte jim to dostatečně najevo a hromadně! Prostě jim to dejte sežrat tak, aby ani jejich rodiče nechtěli aby se mohli vrátit. Ale hlavně bez jejich šikany!!!
19.2. | 10:46 Barbora Doleželová
11
Náhlasit nevhodný komentář
Vyhodit a neumožnit studium nikde jinde. Můžou jít kopat silnice, pak by je už ani nenapadlo někoho šikanovat, smradi
19.2. | 09:39 suffa
14
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že ty smrady vyhodí a nikde jinde nepřijmou. Ať jsou makat k lopatě, tak se jim jejich agresivita trochu vybije. A je to moc malý trest za šikanu a smrt člověka! Jo jo blbečci, žádný strom neroste do nebe!
19.2. | 09:00 reypal
-2
Náhlasit nevhodný komentář
zvonicek,zvonicek // co vám ta čeština udělala?Tohle snad nedokázal ani učňák.
19.2. | 08:33 Tony
14
Náhlasit nevhodný komentář
Jediné zpřísnění je spravedlivé, za zabití kriminál.Za trojku z chování se vám akorát vysmějí.
19.2. | 08:15 pavel3-zvonicek
3
Náhlasit nevhodný komentář
muj nazor na šikanu ve škole na praze 10 na trebešine ti žaci bi meli je vyhodit ze školi a dostat samu petku počete zaku do se učasnil meli je vyhodite ze škol a ti žaci zaplatit 5x100.000 každi žak pro rodinu učitelki do zemrele a omluvni dopis a nebo vezeni 5 lete
19.2. | 03:38 streda5122
8
Náhlasit nevhodný komentář
Dnes jde ten hrdina BÁRTL na kafíčko za ministryní,to bude ten vlezdoprdele zase plácat nesmysli.Kubíková už se vyplácala a oba jsou podělaní co je asi tak čeká za krásnou budoucnost.Mohou třeba soukromě vyučovat vyhozená individua
19.2. | 01:53 hladik josef
8
Náhlasit nevhodný komentář
Co dělá p.Ministrině že nemá čas tak důležitého.To se bojí nebo není schopná tu věc řešit.Nebo se bojí že by ji někdo mohl obsadit křeslo. Mě je to jasné jako všechno tady jsme přece v Čechistánu.
18.2. | 23:59 Barciq Bari
7
Náhlasit nevhodný komentář
Me spis zajima,na co ceka pani ministrine skolstvi, po takove tragedii a prusvihu mela byt druhy den ve skole a resit to! uz to je zarazejici!si pozvala reditele skoly na ,,kaficko,, k sobe do kanclu je myslim pekna hovadina! takze si myslim uz jen pristupem ministrine se toho moc dit nebude!!!
18.2. | 23:20 Šírín Ládínová
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Hlupák nichts obernichts, kdyby měl v mozkovně alespoň jednu buňku, tak pochopí, že tady je řeč o něčem jiném, nežli o migrantech. A co se týká těch prominentních synáčků, trest by je neměl minout. Ale současně i jejich rodiče. Mladejm sto ran bičem, rodičům dva roky do basy.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme