Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 4. 2018
slovenské silnice

Šílená jízda: Senior (83) se řítil v protisměru, bourala 3 auta. VIDEO

Zdroj: Policie SR

Řidiče na Slovensku ve čtvrtek ohrožoval automobil, který se řítil rychlostní silnicí R1 v protisměru. Při snaze vyhnout se čelnímu střetu, se nedaleko Seredě srazila tři auta. Když policisté nebezpečného piráta silnic dopadli, nestačili se divit. Za volantem auta totiž seděl třiaosmdesátiletý senior.

Na tísňovou linku volalo ve čtvrtek hned několik ohrožených lidí. "Na čísle 158 jsme přijali oznámení řidičů, že na rychlostní silnici R1 v okolí Seredě jede řidič v protisměru," uvedla slovenská policie na facebooku.

 

Seniorovu riskantní jízdu zachytila palubní kamera jednoho z protijedoucích vozidel. Auta se hazardérovi několikrát vyhýbala doslova na poslední chvíli. Jeden z řidičů však úhybný manévr nezvládl, strhl řízení a narazil do jiného auta. Při hromadné kolizi nakonec bouraly celkem tři vozy.

 

Starší řidič pak rychlostní silnici opustil nejbližším výjezdem a policie po něm začala okamžitě pátrat. To však nakonec netrvalo dlouho, díky pořízeným záznamům se řidiče podařilo rychle vypátrat. Vystrašený senior se nakonec policistům sám přiznal.

 

 

Škoda se podle prvních odhadů u nabouraných aut vyšplhala na 8 tisíc eur (200 tisíc korun). Policie se nadále případem zabývá, staršího řidiče čeká správní řízení.
 

jva TN.cz
Reklama