Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 9. 2017
Útok v Marseille

Šílená žena napadla mladé turistky na nádraží, polila je kyselinou

Francouzští záchranáři - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Francouzští záchranáři - ilustrační foto

Hrůzný útok na čtyři mladé ženy se odehrál v neděli před polednem před nádražím Saint-Charles v Marseille. Čtyři mladé americké turistky šly na vlak z Marseille do Paříže, když jim vyšinutá žena stříkla do obličeje látku na bázi kyseliny chlorovodíkové.

Podle francouzských webů je útočnicí 41letá žena, některé britské weby zase informují, že v Marseille útočil stejně starý muž. Pachatelku na místě policisté zadrželi, protože se z místa nesnažila utéct.

 

Útočnice si vyhlédla čtyři mladé turistky ve věku okolo 20 let. Dvě mladé ženy, kterým je 20 a 21 let byly s popáleninami v obličeji převezeny do nemocnice. Další dvě jejich kamarádky záchranáři ošetřili na místě. Obě ženy utrpěly velký šok.

 

 

Na nádraží zasahovalo 14 hasičů a čtyři záchranky. Policisté útočnici odvezli na výslech. Podle prvotních závěrů jsou ale přesvědčeni, že nešlo o terorismus.

 

Tomu nasvědčuje, že na místě po útoku pachatelka zůstala a podle webu Le Parisien ukazovala kolemjdoucím své fotografie, na nichž je také popálená.
 

vbo TN.cz