Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
Nehoda passatu

Šílené předjíždění! Přejel plnou čáru a naboural policisty. VIDEO

Zdroj: TV Nova

Řidič, který nebezpečně předjížděl u Bukoviny na Přeloučsku doslova sestřelil ze silnice policejní auto. Služební vůz sjel do příkopu a narazil do stromu. Jeden policista skončil v nemocnici. Viníkovi nehody zatím hrozí pokuta za přestupek, je ale možné, že bude nakonec trestně stíhán.

Policisté ve služebním passatu jeli měřit rychlost. Za Bukovinou míjeli v 75kilometrové rychlosti dlouhou kolonu protijedoucích aut, při přejíždění horizontu se proti nim přes plnou čáru vyřítí pick-up.

 

"Předjížděl kamion, nic jiného než strhnout volant se nedalo, jel určitě rychleji než 90tkou," řekl TV Nova řidič policejního passatu Milan Chobot.

 

I přes úhybný manévr o sebe auta zavadila, policisté skončili na boku v příkopu, zastavili se až o strom. Milan Chobot zraněný nebyl, náraz čekal a zapřel se o pedály a volant. Jeho kolega takové štěstí neměl.

 

"Policista utrpěl zranění krku a hrudníku," upřesnil pro TV Nova mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý.

 

 

Přestože byl viník jasný, po nehodě policisty překvapil znovu. Podle Chobota se tvářil, jako kdyby to nebyla jeho vina. Škoda na obou vozidlech je podle mluvčí pardubických policistů Hany Kaizarové 260 tisíc korun.

 

Zatím je řidič pick-upu podezřelý z přestupku, kriminalisté čekají na závěrečnou lékařskou zprávu zraněného policisty a je možné, že nakonec to bude trestný čin.

 

 

Před šesti lety na stejnou bezohlednost řidiče, který předjížděl přes plnou čáru kamion, doplatili strážníci v nedalekých Lázních Bohdaneč. Naštěstí jeli v silném americkém autě s pevným rámem, jinak by čelní náraz skončil hůř než zlomenou rukou a klíční kostí.

vbo, Filip Pultar TN.cz