Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2017 13:14
Útok v Düsseldorfu

Šílenec na nádraží posekal sedm lidí sekerou. Pak skočil z mostu

Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek večer zaútočil na hlavním vlakovém nádraží v Düsseldorfu psychicky narušený muž sekerou na ostatní cestující. Zranil sedm lidí, z toho tři vážně. Pak skočil z mostu a sám se zranil. Policie ho posléze dopadla.

Útočník, kterým je podle německých médií muž pocházející ze zemí bývalé Jugoslávie, údajně trpí psychickými problémy. To byl patrně i důvod, proč včera kolem deváté večer vytáhl sekeru a začal útočit na ostatní cestující na nádraží v Düsseldorfu.

 

Po útoku vypukla panika a svědci popisují, že z nádraží utíkaly desítky vyděšených lidí. První útok se ale odehrál už na nádraží ve vlaku, odkud se útočník se sekerou vydal do nádražní haly, kde opět sekal do lidí.

 

Policie okamžitě nádraží uzavřela a začala pátrat po útočníkovi. Na místo byla povolána i speciální zásahová jednotka a také vrtulník. O zraněné se starali záchranáři.

 

Muž se sekerou se pokusil uprchnout, přeběhl koleje a skočil z několik metrů vysokého mostu na silnici. Tam se vážně zranil a policie ho zadržela.

 


Německá policie už také odhalila jeho identitu. Jde o muže ze zemí bývalé Jugoslávie, který žil ve městě Wuppertal v Severním Porýní-Vestfálsku.

 

Podle prvních zpráv z místa zadržela na nádraží policie dokonce dva lidi. Zatím ale není jasné, zda měl útočník i další spolupachatele.

pez TN.cz