Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.6. 2017 13:36
Čtyři oběti

Šílenec se zabarikádoval v domě, střílel po lidech a házel granáty!

Zdroj: Enex

Nejméně čtyři lidi zastřelil v sobotu válečný veterán v obci Kratovo nedaleko Moskvy. Padesátiletý Igor se podle televize Russia Today zabarikádoval ve svém domě, odkud začal střílet na kolemjdoucí.

Veterán z čečenské války se vyzbrojil loveckou puškou. Dva lidé, které z domu zasáhl, střelným zraněním podlehli. Na přivolané policisty a příslušníky Národní gardy začal poté házet granáty. Nad akcí převzal velení přímo ministr vnitra Vladimír Kolokolcev.

Reklama

 

Na místo dorazil také Igorův otec, který chtěl syna přesvědčit, aby se vzdal. Odpovědí byla jen další střelba. Podle agentury Interfax utrpěl zranění nejméně jeden policista, kterého zasáhl šrapnel z granátu.

 

Když bezpečnostní složky konečně vtrhly do domu, objevily další dvě těla. "Čtyři mrtví, několik zraněných," shrnula mluvčí ministerstva vnitra Tatiana Petrovová. Mezitím začala budova hořet, plameny ji celou pohltily, než policie povolila zásah hasičů.

 

 

Střelci se ale podařilo z domu uniknout, po policistech dál střílel. Až v noci na dnešek se ho konečně podařilo Národní gardě "eliminovat".

 

Podle sousedů žil Igor v domě se svojí matkou a trpěl psychickou poruchou. Po návratu z války působil jako těžkooděnec u policie a zasahoval při výjimečných situacích. Právě při jedné z nich měl utrpět trauma a nějaký čas strávit na psychiatrii.

epa TN.cz
Reklama