Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.11. 2017 08:10
video sledujte on-line

Šílený Mike se chce vystřelit do vzduchu v parní raketě. Znovu!

Šílený Mike se chce nechat vystřelit
Zdroj: facebook
Šílený Mike se chce nechat vystřelit do vzduchu v parní raketě.

Když se někomu přezdívá "šílený", obvykle to nebývá jen tak a v případě Mikea Hughese má přezdívka svůj význam. Mike už v roce 2014 vyletěl se svou parní raketou do výšky jednoho kilometru a následně přistál na velmi pochybném padáku. V sobotu ho čeká další pokus, tentokrát chce letět výš a mnohem rychleji.

Mike Hughes je jedním z nejznámějších řidičů limuzíny. Nemůžou za to jeho řidičské schopnosti, ale troufalé kousky. Mike se snaží dokázat, že je Země placatá. V rámci svého projektu sám sebe vystřelil v raketové limuzíně, která byla poháněna párou.

 

Do výšky kolem jednoho kilometru se vystřelil v lednu 2014 ve své raketě "SkyLimo" (Nebeská limuzína). Přistání na pochybném padáku bylo velmi tvrdé, Mike se musel zotavovat tři dny, uvádí portál IFLScience.

 

V sobotu se Šílený Mike pokusí o další start, tentokrát chce překonat hranici jedné míle, přičemž by měl dosáhnout rychlosti 800 kilometrů v hodině. Takové rychlosti dosahují velké rakety až v několika kilometrech.

 

Jeho poslední raketa je stejně jako předchozí model parní. Hughes ji podle IFLScience postavil za zhruba 20 tisíc dolarů (zhruba 430 tisíc korun). Celý pokus bude Hughes přenášet živě přes internet. V Mohavské poušti v Kalifornii, odkud bude startovat, ale žádní diváci kvůli bezpečnosti nebudou.

 

 

Do vzduchu by ho mělo dostat 70 galonů vody (kolem 265 litrů), následně by měl přistávat tentokrát na dvou padácích. K samotnému pokusu by se mělo přistoupit v sobotu ve mezi 1 a druhou odpoledne místního času (23:00 - 0:00 našeho času).

 

 

Jestli se Šílenému Mikeovi tento pokus podaří, čeká ho ještě šílenější dobrodružství, v rámci kterého chce startovat z balonu a dosáhnout výšky kolem 110 kilometrů, což už je lehce nad nejpoužívanější hranicí vesmíru.

 

Na první start se můžete podívat zde:


 

klma TN.cz
Reklama