Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2017 09:03
Platí výstraha

Silné bouřky udeřily na Moravě! Spadlé stromy zastavily vlaky

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, větve poničily několik aut

Na Moravě a ve Slezsku udeřily silné bouřky. Nejhorší je situace v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, kde hasiči vyjíždějí k popadaným stromům a uvolněným plechům i střešním krytinám. Na několika místech kvůli větvím stojí železniční i silniční doprava.

Do Česka dorazily silné bouřky, škodu napáchaly hlavně na Moravě. Kvůli spadlým stromům a větvím byla neprůjezdná dálnice D35 z Mohelnice do Olomouce. "V několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

 

Popadané stromy zastavily také provoz na železnici. Podle Českých drah nejezdí na Olomoucku a Kounicku vlaky na šesti tratích. Stojí i hlavní trať mezi Českou Třebovou a Bohumínem.

 

"Hasiči jsou stále v terénu a likvidují také několik utržených nebo uvolněných střešních krytin. Nejvíce výjezdů evidujeme na Olomoucku, Prostějovsku a Mohelnicku," uvedla mluvčí. Přímo v Mohelnici poškodil vítr střechu výrobní haly, v Unčovicích se uvolnila polovina střechy hangáru.

 

V Hněvotíně se uvolnila střešní krytina na rodinném domě a spadla na auto. V Bílé Lhotě - Řimicích odnesl vítr střechu domu, hasiči ji provizorně přikryli plachtou.

 

 

Hasiči řešili v souvislosti s bouřkou také jednu dopravní nehodu. Na Přerovsku v Teplicích nad Bečvou narazilo osobní auto do spadlého stromu. "Auto skončilo částečně v příkopu, ale nikomu se naštěstí nic nestalo," ujistila Hacsiková.

 

Škody napáchaly bouřky také v Moravskoslezském kraji, kde hasiči vyjížděli téměř ke stovce událostí spojených se spadlými stromy. Mnoho výjezdů hlásí také hasiči z Ústeckého kraje, který bouře zasáhla nejdříve.

 

Bouřky čekají meteorologové i ve čtvrtek a v pátek. Postupně je vystřídají tropy, na východě republiky bude znovu platit varování před velmi vysokými teplotami. Rtuť teploměru by mohl na Moravě a ve Slezsku ukázat až 36 stupňů. Naopak na západě republiky se ochladí až na 18 stupňů.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Letní bouřky ohrožují srdce
Bojíte se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít

epa TN.cz