Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 18:20
levnější varianta

Silničáři chtějí ušetřit, dálnice na Slovensko má být dvouproudá!

Zdroj: TV Nova

Plánované druhé dálniční spojení mezi Českem a Slovenskem bude skromnější, než se původně plánovalo. Dálnice D49 bude totiž z velké části jen dvouproudá.

O dálnici D49 se mluví hlavně v souvislosti s úsekem mezi dálniční křižovatkou u Hulína a holešovskou průmyslovou zónu. Podle některých je absence této dálnice důvodem, proč tato obrovská plocha, která Zlínský kraj stála stovky milionů korun, neustále zeje prázdnotou.

 

Dálnice D49 ale nemá končit u Holešova, alepokračovat přes Vizovice až na česko-slovenskou hranici. Původní představa čtyřproudé silnice se ale začíná měnit. Silničáři už mluví o levnější variantě - dvou pruzích a stoupacím pruhu v kopcích pro kamiony.

 

 

Že je tato varianta ideální, mají ukazovat průzkumy budoucího provozu. Navíc jde o nemalé peníze. D49 mezi Vizovicemi a hranicí má vést kopcovitou krajinou, počítá se i s několika tunely. V případě dvouproudé silnice by se i v tomto směru výrazně ušetřilo - potřeba totiž bude místo dvou tubusů jen jeden.

 

První úsek této dálnice vedoucí z Hulína by se měl začít stavět letos na podzim, až na hranici by měli řidiči dojet v roce 2029.

Petr Zapletal/ lud TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama