Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2017 08:36
nezvladatelné počasí

Silnice jsou znovu sjízdné! Oteplí se, ale sněžit bude i nadále

Zdroj: TV Nova

Nově napadaný sníh komplikoval od středečního večera dopravu v Česku. Silničáři vyhlásili kalamitní stav pro Frýdlantský výběžek, odvolali ho ve čtvrtek časně ráno. Do čtvrtečního poledne platí pro celé území republiky výstraha před ledovkou, sněhovými jazyky a novou sněhovou pokrývkou.

Největší problémy se sjízdností silnic hlásil Liberecký kraj. "Soustředíme se jen na vybrané komunikace, aby bylo udrženo základní dopravní spojení," řekl ČTK Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK. "Nedoporučuji vůbec vyjíždět v této a do této oblasti," dodal.

 

Problémy působil sníh po celém kraji, odstavené či váznoucí kamiony zkomplikovaly dopravu i na silnici 9 ve Svoru na Českolipsku, silnici 35 u Paceřic a Žďárku na Liberecku nebo na silnici 10 u Držkova na Jablonecku.

 

Pro veškerou dopravu byla zcela neprůjezdná i silnice první třídy 13 z Mníšku přes Albrechtický kopec do Frýdlantu a dále do Polska. 

 

 

Komplikace byly hlášeny také z Novoměstské ulice ve Frýdlantu, kde zůstalo v návějích uvězněno několik automobilů a zasahovat tam museli hasiči. Takřka nesjízdné byly ve Frýdlantském výběžku silnice v Hejnicích. Radnice vyhlásila kalamitní stav i pro vozovky ve městě. 

 

Vyhlášení kalamitního stavu znamená, že silničáři nejsou v časových lhůtách schopni zajistit sjízdnost na jednotlivých komunikacích podle plánu zimní údržby. 

 

Problémy způsobilo večer intenzivní sněžení prakticky po celém Libereckém kraji. I na hlavních tazích zůstávala vrstva nového sněhu,, kterrá ve stoupáních dělala problémy nejen kamionům. Problémy způsobil sníh i na silnici 35 mezi Libercem a Turnovem, kde provoz zkomplikovaly odstavené kamiony. 

ČTK/lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.1. | 22:18 cestovatel001
9
Za komunistů byla lepší technika...Tatra 4x4 nebo 6x6, Liaz 4x4, traktory. A ...
11.1. | 21:26 skeptikus
-6
..tak hlavně že fičí internet, ne? Nějaký zkazky z doby kamenný, kdy lidi z JZD ...
12.1. | 06:48 adnachiel
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to každý rok stejné. Nejdřív hlásí, že jsou připraveni, sotva začne padat sníh, nezvládají.
12.1. | 00:11 yjy
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ať přijde sníh v červenci, ať přijde sníh v prosinci, vždycky je to kalamita.. Navíc je leden.. Viděl jsem letos už dva rychle jedoucí, každý měl ztopořenou radlici, bobky z něj vzadu nepadaly.. Dlouho nebyli sněhové prázdniny..
11.1. | 23:34 skeptikus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
..nechte už ty muzeální kousky bejt, důchodci.Pro vás i ten pomeranč byl oranžovější,rohlík vypečenější a holky mrduchtivější.Jenže z nostalgie se nedá žít!Teď prostě jezdí many,volva a iveca,tak to prostě je.Za komoušů jste se o problému který byl ani nedověděli,nebo až s velkým zpožděním z tisku..
11.1. | 23:14 stupurak10
2
Náhlasit nevhodný komentář
cestovatel001-pravda Iveca Many a takové sračky jsou na nic,ty zapadnou v létě když zaprší
11.1. | 23:03 skeptikus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
..nevím, kdo je z jaký prddele, ale krom fňukání pisálků z tn.howna nikde žádnou kalamitu nevidím. Zato o ní stokrát denně slyším od různech strašilů z howen a spol..
11.1. | 22:55 stupurak10
3
Náhlasit nevhodný komentář
spejbl-vím o čem mluvíte protože já měl rodinu v Harachově a vše bylo uplně v pořádku uklizeno a na Silvestry jsme jezdili tam bez problému škodou 100 strejda bydlel vedle Pavla Ploce skokana.Na pivo se chodilo do Krakonoše.Teď je to o ničem
11.1. | 22:41 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nesmysl, jsou pripraveni a zvladaji na 100% tak to aspon vzdy rikaji i nedavno to rekli. Musi setrit a tak jezdi sem tam nekdy aby se nereklo.
11.1. | 22:18 cestovatel001
9
Náhlasit nevhodný komentář
Za komunistů byla lepší technika...Tatra 4x4 nebo 6x6, Liaz 4x4, traktory. A tam kde tohle neprojela, tak přišla nařadu P-V3S, za mě dodnes nepřekonatelný auto v terénu.. Co dnes vidíme? Nějaký sračky v podobě Iveca nebo MB 4x2. Nedivím se, že často zapadnou...nebo raději nevyjedou vůbec
11.1. | 21:26 skeptikus
-6
Náhlasit nevhodný komentář
..tak hlavně že fičí internet, ne? Nějaký zkazky z doby kamenný, kdy lidi z JZD za kafe uklízeli cesty mě vůbec nedojímaj. Ta doba nesvobody a nouze o základní potřeby nemůže nikomu soudnýmu chybět. S tím běžte do prrdele důchodci zasraní. Než socík tak radějc dobu ledovou kretténi..
11.1. | 20:52 stupurak10
5
Náhlasit nevhodný komentář
spejbl 112 - Máš pravdu a k tomu ještě byly brigády ze statních statků a Jzd kteří tvořily kolony traktorů s pluhama.Noční příplatek svačina teplý čaj kafe,šlo to!!