Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2017 08:36
nezvladatelné počasí

Silnice jsou znovu sjízdné! Oteplí se, ale sněžit bude i nadále

Zdroj: TV Nova

Nově napadaný sníh komplikoval od středečního večera dopravu v Česku. Silničáři vyhlásili kalamitní stav pro Frýdlantský výběžek, odvolali ho ve čtvrtek časně ráno. Do čtvrtečního poledne platí pro celé území republiky výstraha před ledovkou, sněhovými jazyky a novou sněhovou pokrývkou.

Největší problémy se sjízdností silnic hlásil Liberecký kraj. "Soustředíme se jen na vybrané komunikace, aby bylo udrženo základní dopravní spojení," řekl ČTK Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK. "Nedoporučuji vůbec vyjíždět v této a do této oblasti," dodal.

 

Problémy působil sníh po celém kraji, odstavené či váznoucí kamiony zkomplikovaly dopravu i na silnici 9 ve Svoru na Českolipsku, silnici 35 u Paceřic a Žďárku na Liberecku nebo na silnici 10 u Držkova na Jablonecku.

 

Pro veškerou dopravu byla zcela neprůjezdná i silnice první třídy 13 z Mníšku přes Albrechtický kopec do Frýdlantu a dále do Polska. 

 

 

Komplikace byly hlášeny také z Novoměstské ulice ve Frýdlantu, kde zůstalo v návějích uvězněno několik automobilů a zasahovat tam museli hasiči. Takřka nesjízdné byly ve Frýdlantském výběžku silnice v Hejnicích. Radnice vyhlásila kalamitní stav i pro vozovky ve městě. 

 

Vyhlášení kalamitního stavu znamená, že silničáři nejsou v časových lhůtách schopni zajistit sjízdnost na jednotlivých komunikacích podle plánu zimní údržby. 

 

Problémy způsobilo večer intenzivní sněžení prakticky po celém Libereckém kraji. I na hlavních tazích zůstávala vrstva nového sněhu,, kterrá ve stoupáních dělala problémy nejen kamionům. Problémy způsobil sníh i na silnici 35 mezi Libercem a Turnovem, kde provoz zkomplikovaly odstavené kamiony. 

ČTK/lud TN.cz