Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.9. 2017 21:08
absurdní zákazy

Silnice, na kterých nemají řidiči co dělat. Najdete je i na dálnicích

Zdroj: TV Nova

Na dálnicích, ale také ve městech, je možné najít silnice, na kterých jako řidič nemáte co dělat. Auto je totiž větší, než dovoluje silniční značka. Ty jsou však většinou na frekventované komunikaci, na kterých by podle zákona mohlo jezdit jen mini auto, cyklista nebo motorkář.

Před průjezdem v zúžených pruzích na dálnicích, kde si koledujete o pokutu, pokud je vaše auto širší než udává cedule, jsme už varovali.

 

Pozor by si měli dát řidiči i ve městech! Resslova ulice v Praze - denně tady projede tisíce aut. Tady je omezení dokonce na dva metry, což znamená, že většina aut porušuje zákon jen tím, že tady právě projede.

 

 

"Pokud je dopravní omezení na šířku vozidel o šířce 2 metry, tak do toho omezení nemůže zhruba dvě třetiny vozidel v České republice, o nákladních vozidlech a dodávkách ani nemluvě. Je to šířka vozidel, která neodpovídá ani nejběžnějšímu autu u nás, což je Octavia," řekl tiskový mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.

 

Pokud byste se během průjezdu do pruhu nevešli, odřeli někomu auto nebo způsobili nehodu, tak vám pojišťovna nemusí nic zaplatit, neboť jste jako řidič porušil zákaz.

ham TN.cz

Diskuze

4.9. | 12:41 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Co se divíte? Tak se podívejte co za ignoranta z radnich to má pod palcem?To je totiž socanský tupan už na pohled.
4.9. | 06:46 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to všichni striktně dodržujme. Obzvlášť někde poblíž hradu. Přijedu, zjistím, že nesmím a budu se tam motat jak nudle v bandě, couvat a otáčet se. A co sanitky, ty smějí?
3.9. | 22:10 overal
9
Náhlasit nevhodný komentář
Doprava v Praze je ukázkou inkluze na úřadech, kde i lidé s vážnou duševní poruchou rozhodují o dopravních úpravách v hlavním městě! Na silnicích s průjezdem 30000 aut a 30 cyklistů denně zruší jeden pruhů pro auta kvůli vytvoření pruhu pro cyklisty! Je to neuvěřitelná ignorace potřeb většiny!
3.9. | 21:31 allanaldik
9
Náhlasit nevhodný komentář
takle se vlastne zuzuji skoro vsechny silnice aby se na nich nedalo jezdit. Praha jde prikladem tim zuzovanim a vlastne vytvarenim dlouhych kolon a ucpavanim celeho mesta a jeste do toho nacpou pruh pro cyklisty a v esicku se auto s cyklistou nevejde.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple