Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2017
dva zranění chystá obvinění

Silný výbuch na univerzitě v Brně: Policie už ví, kdo za ním stojí!

Zdroj: TV Nova

Brněnská Masarykova univerzita už zná viníky výbuchu, který na rektorátu v září zničil dva vozy a způsobil milionové škody. Z chyby viní dělníky, kteří si sami omylem zapálili auto. Při explozi jen zázrakem nikdo nezemřel. Policie chystá obvinění.

Výbuch rozmetal dodávku na kusy. Střepiny létaly až do třetího patra univerzity a požár zničil i zaparkované auto. "To byla rána, že se zatřásla celá budova," popsal tehdy situaci strážník Petr Santler.

 

Dva strážníci, kteří byli v době výbuchu jen pár metrů od dodávky, dostali Medaile za statečnost. I když byli v ohrožení života, předvedli vzorný zásah.

 

Dělníci, kteří na rektorátu svařovali trubky se podruhé narodili. Vyšetřování ukázalo, že právě oni nejspíš mohou za to, že ocelová láhev acetylenu vyletěla do vzduchu. Při práci si omylem zapálili dodávku. "Pochybením došlo k zahoření dodávky a následnému výbuchu," sdělila mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

 

 

Univerzita už vyčíslila všechny škody. Jsou tak vysoké, že by je dělníci spláceli až do důchodu. Policie vyčíslila škody na budově na tři a půl milionu korun a 200 tisíc na autech.
Všechny opravy uhradí pojišťovna a ta bude částku vymáhat i po vinících.

 

Policie zatím nikoho neobvinila, ale pokud se potvrdí, že svářeči zapálili dodávku z nedbalosti, čeká je soud za obecné ohrožení. "Čekáme na znalecké posudky a pak se rozhodneme pro další postup. Protože výbuch způsobil škody velkého rozsahu, viníkům hrozí až pětileté vězení," sdělil mluvčí policie Pavel Šváb.
 

Josef Svoboda/ lud TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama