Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 1. 2018
Nebezpečná zábava

Šíří se nová šílená móda: Děti polykají gelové prací kapsle!

Zdroj: Instagram, 5th Year

Odborníci důrazně varují před novou módou, která v posledních dnech bují na sociálních sítích. Podstatou výzvy je pozření obsahu gelových kapslí, které slouží k praní prádla. Asi netřeba říkat, že tekutiny uvnitř tělu opravdu neprospějí.

Videa teenagerů, kterým z pusy tečou koncentrované chemikálie určené k čištění prádla, se ve velkém šíří mimo jiné na Facebooku, Instagramu či Youtubu.


Společnosti se snaží tento nebezpečný nový trend všemi silami potlačit a zastavit, takže všechna videa, na nichž je k vidění takzvaná Tide Pod Challenge, mažou a blokují.

 

Velké znepokojení vyjádřili také odborníci, především toxikologové. Jejich asociace v USA uvedla, že za první dva týdny letošního roku má hlášeno stejně případů úmyslného pozření gelových kapslí jako za celý loňský rok, píše CNN.


 

Obsah kapslí je pro lidské tělo toxický a z minulosti jsou známé případy, kdy pozření tekutého pracího prostředku vedlo k bezvědomí, dýchacím potížím či dokonce k dočasné ztrátě zraku, když se chemikálie z balení dostanou do očí. Nemluvě o zažívacích potížích.


Podle expertů ovšem mohou chemikálie v pracích tabletách v krajním případě způsobit i epileptický záchvat, zástavu dechu, kóma a dokonce i smrt.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠÍLENSTVÍ v Chorvatsku: Na plážích leží stovky bombiček ze šlehaček. Nepochopíte, co s nimi všichni dělají!

Matka dala sníst svému miminku lžičku soli a už nikdy to nevrátí zpět! Co hrozného se stalo?

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?

pez TN.cz
Reklama