Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2018 20:53
chátrající kulturák

Sjezd ČSSD v domě hrůzy: Plíseň, padající omítka a díra na záchodě

Zdroj: Televizní noviny

Sjezd sociálních demokratů se neobešel bez komplikací. Ráno se v Hradci Králové sjeli příznivci i odpůrci Miloše Zemana, který měl na pódiu vystoupení. Prezidentská kolona ale využila vjezd, u kterého nikdo nestál.

Do sálu se trousilo 570 delegátů, mezi nimi bylo i dalších dvacet lidí, které krášlila lepicí páska. Byli to odpůrci možné koalice ČSSD a hnutí ANO. A taky Miloše Zemana.

 

"Pan prezident v rámci své osvědčené slušnosti si přeložil anglické slovo sklapni jako držte hubu a nám jako těm, kteří ho nevolili, doporučil, co máme dělat," myslí si jedna z protestujících.

 

Pak se na scéně objevil muž ve vlastnoručně dělaném kostýmu stromu a tvářil se, jako by chtěl obejmout. "Já si myslím, že by mu bylo líp na Vysočině," řekl.

 

Stejný počet byl i prezidentských příznivců. Oba tábory se potkaly a kupodivu splynuly v jeden. Jen občas davem zašumělo sprosté slovo. Zeman nakonec všechny převezl, využil vjezd, u kterého nikdo nestál, a objevil se až na pódiu.
 

 

Kulturní dům se pomalu rozpadá

Sociální demokracie má stamiliomové dluhy po prohraném soudním boji s advokátem Altnerem. Kulturní dům Střelnice, který vlastní, zatím tedy neopravuje. Sjezd se konal v prostorách, kde se na delegáty drolila omítka.

 

Žaluzie byly nejspíš polité kafem, v hlavním sále byla plíseň a na toaletách měli muži díru nad hlavou. O pauzách se kouřilo venku a někteří frontu na popelníky nevystáli a zaneřádili kanalizaci před budovou.

 

Novináři museli podepsat, že nebudou natáčet delegáty, jak hodují v restauraci. Jídlo platila strana a hitem sjezdu byl řízek.

mom/Petr Brzek, Jaroslav Brousil TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama