Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 7. 2015
Podezřelé losování

Skandál v loterii: Číslo bylo na obrazovce dřív, než ho vylosovali

Zdroj: YouTube.com

Úterní slosování srbské loterie bylo velmi podezřelé. Jedno z vítězných čísel se totiž na obrazovce objevilo ještě dřív, než bylo vylosováno. Celé losování nyní prověřuje srbská police, za účelem zjištění nesrovnalostí.

Sledování úterního slosování národní loterie si Srbové jistě budou chvíli pamatovat. Všichni diváci, kteří losování sledovali, byli velmi zmatení kvůli věcem, které se na obrazovce odehrávali. První část probíhala bez problémů, ale když bylo vylosováno čtvrté číslo, a to 27, grafika ukázala číslici 21. V tu chvíli celá věc vypadala jako neškodný omyl. To se změnilo poté, kdy bylo z osudí vytaženo právě číslo 21.

 

Celá věc nezaskočila jen diváky u obrazovek, ale očividně také moderátorku a grafiky. Grafické zobrazení totiž po celý zbytek přenosu ukazovalo nesmyslné údaje a opravit se ho podařilo až po celkem dlouhé době. Nic zvláštního na situaci ovšem nepřišlo řediteli loterijní společnosti Aleksandaru Vulovićovi, který na tiskové konferenci uvedl, že za vším je malá chyba člověka, který měl losování na starosti.

 

"Místo toho, aby napsal číslo 27, zadal 21. V tu chvíli dle mého názoru, poté co si uvědomil, co udělal, ten muž zadal 27, tedy číslo, které bylo vylosováno. Podle zákonů pravděpodobnosti existovala možnost, že další číslo, které mělo být vylosováno, a nakonec bylo, bude 21. Byla to náhoda. Pokud jde o mě, není na tom nic zvláštního," uvedl Vulović.

 

 

I přesto se případem začal zabývat úřad srbského vrchního žalobce. Ten měl dát podle vyjádření zpravodajské agentury Tanjug policii svolení, aby začala shromažďovat informace o podezřelém slosování. "Pokud tam byly nějaké prvky kriminálního činu, tak za to všichni zodpovědní jedinci ponesou následky," uvedl pro Tanjug srbský premiér Aleksandar Vučić. Zároveň slíbil, že celá záležitost bude podrobně prošetřena.

pav TN.cz