Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2018 13:06
volby v Rusku

Sklapni, huso! řval prezidentský kandidát na rivalku. Zlila ho vodou

Zdroj: TV Nova

V Rusku se konala předvolební debata kandidátů na prezidenta a měla velice bouřlivý průběh. V reakci na urážky vylila jediná kandidátka na prezidenta sklenici vody do obličeje svému soupeři. Prezident Vladimir Putin se debaty neúčastnil - dnes ale nastínil plány pro své další roky v Kremlu.

Překřikování, hádky a vulgarismy poznamenaly předvolební debatu sedmi z celkem osmi kandidátů na ruského prezidenta. Nejvíce se do sebe pustili nacionalista Vladimir Žirinovskij a bývalá televizní moderátorka Xenija Sobčaková. Ta se Žirinovského snažila umravnit, čímž ho ještě více dopálila. 

 

"Sklapni, huso, sklapni!" křičel Žirinovskij na svou rivalku. Sobčaková si urážky nenechala líbit a soupeři za ně chrstla sklenici vody do obličeje. Moderátor se marně snažil kandidáty uklidnit. "Odveďte odsud prostitutku! Ukliďte tu špínu!" častoval ji dalšími urážkami.

 

Ruská média debatu označila za skandál a uvádí, že Žirinovského show měla jen odpoutat pozornost od vládních skandálů. Mezi diskutujícími kandidáty se tradičně neobjevil současný šéf Kremlu Vladimir Putin. Průzkumy mu v březnových volbách slibují hladké vítězství se 70 procenty. 

 

 

Putin dnes vystoupil před parlamentem s projevem, ve kterém zhodnotil situaci v zemi. Mluvil o stavu ruské ekonomiky, vzdělávání, zdravotní péči nebo daňových změnách. Zdůraznil také potřebu investic do infrastruktury, zejména v regionech.

 

"Nehrozí nám, že někdo přijde, zachvátí a zpustoší naši zemi. Ne. Zaostávání je hlavní hrozbou a naším hlavním nepřítelem," tvrdí Putin.

 

Naopak moc času nevěnoval zahraniční politice. Opozice ale jeho projev tři týdny před volbami považuje za čistě předvolební a vidí v něm porušení pravidel prezidentské kampaně. Před zákonodárci totiž Putin v poslední dekádě stanul vždy už v prosinci.

mom/Kristýna Tůmová TN.cz
Reklama