Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2016 18:36
galerie otřesné podmínky

Škola hrůzy v Sokolovcích: Okna se rozpadají, žáci čůrají do žlábku!

Zdroj: tvnoviny.sk

Škola v slovenských Sokolovcích je v havarijním stavu, přesto se tu stále učí. Nanajdete tu přitom ani záchody, žáci využívají k vykonání malé potřeby žlábek v koupelně.

Nejnovější učební osnovy, vybavení z dob socialismu. Taková je škola v Sokolovcích nedaleko Piešťan. Není divu, že budova s oprýskanou omítkou, rozpadajícími se okny a bez pořádných záchodků, se hnusí nejen žákům, ale i učitelům.

 

„Pracujeme v podmínkách, které byly před 50 lety asi standardem,“ popsal TV Markíza místní učitel. Sama ředitelka školy uznává, že budova nesplňuje její představy ideálních učebních prostor, oprava školy je ale příliš nákladná a sponzorských darů je málo.

 

17

GALERIE: Škola hrůzy na Slovensku

Zdroj: TV Nova

Škola hrůzy na Slovensku - 7

Hodnocení:

 

Žáci tak nemají ani pořádné funkční toalety. "Čůráme do tohoto žlábku. Když chceme spláchnout, otočíme tímto kolečkem,“ popsal jeden z žáků.

 

 

Budova se dostala do tak dezolátního stavu kvůli procesní chybě z roku 2000, když budova přešla místo do majetku zřizovatelů do majetku školy. Nyní už se ale problém podařilo vyřešit a ředitelka ak doufá ve světlé zítřky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENÉ! Kvůli této fotce si pro 13letou dívku přijela do školy policie

VIDEO: Chlapec šikanoval spolužáky! Drobná dívka si s ním poradila neskutečným způsobem

lud TN.cz