Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2016 21:07
Prozradilo je video

Škola potrestá další studenty, kteří šikanovali učitelku. Vyhodí je?

Zdroj: TV Nova

Střední průmyslová škola Na Třebešíně potrestá další studenty, kteří se podíleli na skandální šikaně pedagožky, která na začátku února ve škole zkolabovala a následně v nemocnici zemřela. Vedení školy je objevilo na videu s šikanou, které vyplulo na povrch. Přísnější tresty čekají zřejmě také již potrestanou trojici.

Učitelka angličtiny a ruštiny byla studenty šikanovaná přes půl roku. Na začátku února žena, která se sama starala o sedmnáctiletou dceru, ve škole zkolabovala a po převozu do nemocnice zemřela. Vedení školy se prostřednictvím zástupkyně ředitele brání, že smrt učitelky nesouvisí s tím, co se ve škole dělo.

 

Ale ještě před smrtí učitelky a následnou medializací případu potrestalo vedení školy trojici mladíků podmínečným vyloučením a trojkami z chování. Na to, jak se chovají k vyučující, upozornili vedení školy jejich spolužáci.

 

Teď zřejmě trest čeká také na další studenty. Vedení školy se totiž dostalo k videu, které šikanu učitelky zachycuje. "To, co jsme viděli na videozáznamech, které uvedla média, jsou materiály, které jsme neměli, a viděli jsme tam i další provinilce," řekla Českému rozhlasu zástupkyně ředitele Tatjana Kubíková.

 

 

Podle Českého rozhlasu se zřejmě přísnějších trestů dočkají již potrestaní mladíci. Ostatně to už včera vedení školy avizovalo v prohlášení pro média. Vzhledem k tomu, že už nyní dostali tři grázlové trojky z chování a byli podmínečně vyloučeni, nezbývá vedení školy v podstatě už jiný možný trest, než studenty nepodmínečně vyloučit.

 

Takhle se škola k případu šikany vyjádřila:

Zdroj: TV Nova

 

Postup vedení školy už navíc začaly prověřovat nadřízené orgány. Ministryně školství Kateřina Valachová už avizovala, že se kvůli šikaně obrátí na magistrát, který je zřizovatelem školy. Magistrát plánuje vyvodit příslušné kroky jakmile skončí šetření školní inspekce, která začala kauzu prověřovat.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
TEST: Mohla by ses stát obětí šikany?
Nedej šanci šikaně, nebuď obětí

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.2. | 16:50 alex261
27
Okamžitě potrestat ředitele a zástupce ředitele.Vyhodit je ze školy když nejsou ...
17.2. | 06:00 kimy69
3
Hajzlové budou nadosmrti žít s vědomím, že zabili člověka. Každá těžká životní ...
17.2. | 11:19 regdisk
3
Vyhodit ředitele i žáky, kteří šikanovali. Aspoň pro výstrahu ostatním. Bohužel na ZŠ nelze žáky vyhodit, tam polepšovna.
17.2. | 10:15 Markéta Trubková
4
Kimi69...oni nemají žádné svědomí.Takže je jim lítost cizí...
17.2. | 10:11 Markéta Trubková
4
3./Snížit trestnou zodpovědnost na 10 roků.V tomto věku si už plně uvědomují rozdíl mezi dobrem a zlem a chápou smrt.
17.2. | 10:09 Markéta Trubková
3
1/Žádná,nebo velmi špatná výchova v rodině...2/Lhostejnost a nezájem vedení školy...3/Směšný trest pro všechny,kteří se šikany účastnili.1./Potrestat rodiče tím,že už nikdy jejich synáčci do žádné školy nepřijmou.
17.2. | 06:00 kimy69
3
Hajzlové budou nadosmrti žít s vědomím, že zabili člověka. Každá těžká životní situace v rodině, každá těžká nemoc, jim to bude připomínat...
16.2. | 22:11 karl-z-bahnhofu
12
A kdy už bude konečně vyhozeno vedení školy ?
16.2. | 21:30 petalinos
12
Ředitel školy co by se zoodpovídajíci hlavní osoba za školu dostal duvěru ministerstva školství tak ten by se měl vyjadřovat médiim.Ale on ne pošle zástupce.Ale čemu se divim politici taky posílají své mluvčí a zdržují se odpovědnosti a pošlou za sebe ovečku na porážku
16.2. | 20:16 Vojta Také
19
Není na řešení problému tpochu pozdě ? Tomu všemu se má předcházet a ne řešit až někdo umře !
16.2. | 19:54 Philip Satanson
4
A dál ? Tohle už píšete asi v 10tém článku , nepřinášíte žádné novinky.
16.2. | 18:54 homer00
17
A ještě by to chtělo vyhodit ředitele a nejlépe z okna