Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2016 21:07
Prozradilo je video

Škola potrestá další studenty, kteří šikanovali učitelku. Vyhodí je?

Zdroj: TV Nova

Střední průmyslová škola Na Třebešíně potrestá další studenty, kteří se podíleli na skandální šikaně pedagožky, která na začátku února ve škole zkolabovala a následně v nemocnici zemřela. Vedení školy je objevilo na videu s šikanou, které vyplulo na povrch. Přísnější tresty čekají zřejmě také již potrestanou trojici.

Učitelka angličtiny a ruštiny byla studenty šikanovaná přes půl roku. Na začátku února žena, která se sama starala o sedmnáctiletou dceru, ve škole zkolabovala a po převozu do nemocnice zemřela. Vedení školy se prostřednictvím zástupkyně ředitele brání, že smrt učitelky nesouvisí s tím, co se ve škole dělo.

 

Ale ještě před smrtí učitelky a následnou medializací případu potrestalo vedení školy trojici mladíků podmínečným vyloučením a trojkami z chování. Na to, jak se chovají k vyučující, upozornili vedení školy jejich spolužáci.

 

Teď zřejmě trest čeká také na další studenty. Vedení školy se totiž dostalo k videu, které šikanu učitelky zachycuje. "To, co jsme viděli na videozáznamech, které uvedla média, jsou materiály, které jsme neměli, a viděli jsme tam i další provinilce," řekla Českému rozhlasu zástupkyně ředitele Tatjana Kubíková.

 

 

Podle Českého rozhlasu se zřejmě přísnějších trestů dočkají již potrestaní mladíci. Ostatně to už včera vedení školy avizovalo v prohlášení pro média. Vzhledem k tomu, že už nyní dostali tři grázlové trojky z chování a byli podmínečně vyloučeni, nezbývá vedení školy v podstatě už jiný možný trest, než studenty nepodmínečně vyloučit.

 

Takhle se škola k případu šikany vyjádřila:

 

Postup vedení školy už navíc začaly prověřovat nadřízené orgány. Ministryně školství Kateřina Valachová už avizovala, že se kvůli šikaně obrátí na magistrát, který je zřizovatelem školy. Magistrát plánuje vyvodit příslušné kroky jakmile skončí šetření školní inspekce, která začala kauzu prověřovat.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Zoufalí rodiče školáků: Bojíme se šikany!
TEST: Mohla by ses stát obětí šikany?
Nedej šanci šikaně, nebuď obětí

vbo TN.cz