Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 6. 2018
Zvláštní nařízení

Škola zakázala žákům nosit kraťasy! I chlapci si mají vzít sukni

Školní uniforma
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Děvčata ze škol, kde se musí nosit uniformy, si čím dál více stěžují na sukně. Tomu se rozhodl učinit přítrž ředitel střední školy v jihovýchodní Anglii. Zakázal kraťasy, a tak jsou jedinou možností pro dívky i chlapce kalhoty nebo sukně.

Kam až může dojít genderová korektnost, ukázala střední škola Chiltern Edge v Oxfordshiru. Pro chlapce a dívky nově platí nová pravidla oblékání. Ze školních uniforem úplně zmizely kraťasy, a tak si i kluci mají vzít sukni, pokud jim bude moc horko.

 

Upozornil na to jeden z rodičů Alastair Vince-Porteous, který se vedení školy ptal, jestli může jeho syn nosit kraťasy ušité na míru. Dostal odpověď, že uniformy jsou nově "genderově neutrální" a chlapci mohou samozřejmě nosit sukni, jestli chtějí.

 

"Je ostuda, že se nedokážeme chovat více dospěle. Nechceme přece, aby děti nosily volánové sukně nebo úzké džíny, jen kraťasy na míru. Na dva měsíce to snad není takový problém," citoval Alastaira portál Daily Mail.

 

 

V posledních několika měsících sílí hlasy, které volají po tom, aby mohla i děvčata jako součást uniforem nosit kraťasy. Podle některých odborníků a také studentů jsou sukně příliš sexistické a dívky by je neměly nosit.

 

Škola v Oxfordshiru se ale vydala úplně opačným směrem. Namísto toho, aby povolila kraťasy žačkám, je zakázala všem a povolila naopak sukně žákům. "Je to úspěch. Udělali jsme tak s podporou rodičů, uniforma je tak více formální," uvedla ředitelka Moira Greenová.

epa TN.cz

Související články

TEST: Co ti kazí známky?

Škola - 2
Reklama