Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:10
Dětská solidarita

Školáci po nehodě: Nemohou spát a myslí na zraněnou spolužačku

Zdroj: TV Nova

Obyvatele třítisícových Vejprt středeční nehoda autobusu stmelila. Rodiče školáků si vzájemně pomáhají, například s odvozem dětí z nemocnic. Řada zaměstnavatelů dokonce dala rodičům volno. Velkou solidaritu ale projevují i samotné děti, které se podporují a přejí si rychlé uzdravení.

Jedenáctiletá Nikola, přestože při nehodě autobusu sama utrpěla zranění, má teď strach hlavně o spolužačku. Dopadla hůře než ona a zůstala v nemocnici. Nikola jí nakreslila obrázek, aby se rychleji uzdravila. "Dozvěděli jsme se, že má propíchlý plíce. A držím jí palce, aby se uzdravila," řekla Nikolka.

 

Zraněné děti na dnešek špatně spaly. I jedenáctiletá Lucie, která má poraněný obličej a naraženou krční páteř. "Ani jsem moc nespala, protože mě to bolelo," popsala Lucka. "Tak se mi to furt motalo hlavou, nemohl jsem usnout. Furt se mi o tom zdálo. A je to hnusný to zažít," vypověděl další zraněný školák Václav.

 

Psychicky na tom děti skutečně nejsou nejlíp. A není divu. Vzpomínky na nehodu se jen tak lehce nedají hodit za hlavu. "Sestřenice byla u okna, takže ona dostala, schytala první ránu," vypráví Nikola.

 

Pomáhají si i rodiče zraněných dětí. Hromadně odváží školáky propuštěné z nemocnic nebo na kontrolu k lékařům. Ani škola nezůstává pozadu. Ředitel potvrdil, že žádné z dětí z havarovaného autobusu ve škole nebylo. Snaží se pomáhat rodičům a snaží se, aby nehoda nenarušila chod školy.

 

 

Ředitel komunikuje s rodiči a snaží se s nimi řešit aktuální problémy. Třeba co bude s věcmi dětí. "To nám ráno bylo řečeno, že teď jednají s policií, jestli to policie předá škole, pak škola nám," spekuluje otec zraněné školačky.

 

Děti ve středu na prohlídku Pražského hradu nedojeli. Už včera jim prezident Zeman popřál uzdravení a pozval je do Prahy znovu. "Jako že jo, jela bych, ale né autobusem. To bych radši šla pěšky," říká na to zraněná Lucie.
 

František Nyklas TN.cz

Diskuze

11.3. | 16:15 roko-lanek
0
Náhlasit nevhodný komentář
To neni možny že od středy nezavřely oči.
11.3. | 12:31 kramnyjevrah
-5
Náhlasit nevhodný komentář
At jsou spratci radi ze nemaj kramnyho za fotra...to uz by byli na marach....kupte jim chlast fet a huleni...soupaky ifouny a budou v sedmem nebi a spat jak zabity...
11.3. | 06:15 Dany CZ
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vy média jste opravdu svině, všude píšete nějáké sračky a když už pravdivé tak taky smutné, potom předáte člověku negativní náladu. Člověk by měl mít pozitivní náladu aby měl pozitivní den vy ZM RDI
10.3. | 22:45 stupurak10
10
Náhlasit nevhodný komentář
Hodně sil rodičům taky mě to žere jsou to děti a policajti budou jejich věci držet jako předmět doličný půl roku a stejně hovn@ vyřeší.