Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2018 17:49
policejní vyšetřování

Školáka (11) měl přepadnout muž z Bulharska, je to známá firma

Zdroj: TV Nova

Mladoboleslavští kriminalisté vyšetřují napadení jedenáctiletého chlapce. Tvář útočníka zachytily bezpečnostní kamery. Kriminalisté díky divákům TV NOVA už vědí, že školáka měl napadnout mladík (21) z Bulharska. Chlapec se po útoku zhroutil. Pachateli hrozí až desetileté vězení. Kriminalistům by teď pomohl tip, kde se násilník nachází.

Tenhle muž, který si podle kriminalistů troufl na malého kluka, už má díky postřehu diváků TV NOVA jméno. Jeho tvář zachytily kamery v nedalekém nákupním centru. Jmenuje se Kolev Kaloyan Stefanov a je z Bulharska.

 

Lupič na jedenáctiletého chlapce zaútočil právě v těchto místech, poblíž železniční stanice Mladá Boleslav - město.

 

"Doběhl 11ti letého chlapce, kterého přirazil na zábradlí. Chlapec se snažil volat o pomoc, ale pachatel mu pohrozil, v případě, že bude dále křičet, že jej hodí na zdejší kolejiště pod projíždějící vlak. Následně chlapce udeřil pěstí," přiblížil okolnosti případu vyšetřující kriminalista.

 

Chlapec si pamatoval, že násilník křičel s cizím přízvukem. Když mu vytrhl mobilní telefon z kapsy, školákovi se podařilo vymanit z jeho sevření a utéct do města, kde se psychicky zhroutil.

 

 

"To dítě je pro něj snadná kořist. Je to srabárna, útočit takhle na malý dítě," myslí si jeden z místních.

 

Lupiče na videu v odvysílané reportáži bezpečně poznalo 12 lidí. Mezi nimi i strážníci městské policie v Jičíně. Ti ho nedávno vyšetřovali v souvislosti s menšími krádežemi. Chlapec je nyní v péči rodičů, kteří se s odborníky pokoušejí o to, aby na hrůzný zážitek co nejrychleji zapomněl.

Ivan Berka / klma tn.cz / TV Nova
Reklama