Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 15:16
silný výbuch

Školkou v Číně otřásla mohutná exploze! 7 mrtvých, 59 zraněných

Čínská policie
Zdroj: Profimedia

Mohutná exploze se ve čtvrtek ozvala u školky v čínské oblasti Ťiang-su, uvádí státní zpravodajská agentura Čínské lidové republiky Sin-chua. Zatím není jasné, co výbuch způsobilo. Na místě je nejméně 7 mrtvých a 59 zraněných, uvádí ČTK. Panují obavy, že počet obětí ještě naroste.

Po explozi zůstaly na místě tucty zraněných, uvádí portál South China Morning Post (SCMP). Exploze se ozvala krátce před pátou hodinou místního času. Není jasné, co výbuch způsobilo, k tragédii došlo ve chvíli, kdy si rodiče vyzvedávali své děti.

  

Na sociálních sítích se začaly objevovat záběry, které zachycují rodiče i děti ležící po výbuchu na zemi poblíž brány do školky.

  

 

Podle ČTK je na místě nejméně sedm mrtvých a 59 zraněných. Množství zakrvácených lidí na záběrech zůstalo po explozi ležet v bezvědomí mezi troskami a střepy.

 

Podle CNN zemřeli dva lidé bezprostředně po výbuchu, dalších pět pak v nemocnici. Devět lidí by mělo být v kritickém stavu.

  

 

Školky se už v minulosti v Číně staly terčem útoků vedených lidmi, kteří se tímto způsobem mstili sousedům nebo společnosti obecně. Tyto útoky ale byly spáchány většinou nožem či jinými bodnými či sečnými zbraněmi, protože držení palných zbraní je v Číně pod přísnou kontrolou.

klma TN.cz