Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 3. 2018
dotace od státu

Školy dostanou 3 miliardy na modernizaci! Týká se to i té vaší?

Školák u počítače
Zdroj: Profimedia
Dotace mohou školy použít třeba na nákup počítačů (ilustrační foto)

Téměř tři miliardy korun na modernizaci učeben dostanou základní školy od ministerstva pro místní rozvoj. Celkem se z peněz bude těšit 164 škol.

Díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje ministerstvo pro místní rozvoj, se desítky škol po celém Česku dočkají modernizace. Za 2,9 miliardy mohou přestavět odborné třídy či nakoupit technické pomůcky. Ministerstvo v těchto dnech ukončilo vyhodnocování výzev Infrastruktura základních škol a Infrastruktura základních škol - Sociálně vyloučené lokality.

 

"Kvůli vysokému zájmu se nyní snažíme s Evropskou komisí vyjednat možnost navýšení jedné miliardy korun pro tyto výzvy, abychom mohli zafinancovat několik desítek dalších projektů v obou výzvách. Došlo totiž k obrovskému převisu registrovaných žádostí nad připravenou částku," říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

 

O dotace žádaly školy a další zařízení, která zajišťují vzdělávání. Podpora je zaměřena především na stavební práce spojené s modernizací nebo výstavbou odborných učeben nebo na nákup potřebného vybavení. Ve výzvě, kde se nacházejí sociálně vyloučené lokality, bude možné díky dotacím rozšiřovat kapacity daných učeben.

 

 

"Dalších přibližně sto projektů základních škol za téměř 0,5 miliardy korun byly již schváleny ve výzvách tzv. integrovaných nástrojů, ve kterých je na základní školy k dispozici do roku 2022 přibližně pět miliard korun," doplnil náměstek pro řízení sekce evropských programů Zdeněk Semorád.

 

Nejvyšší dotace, téměř 90 milionů korun, půjde na rozšíření kapacit základní školy v obci Baška. Podobnou částkou podpoří IROP modernizaci učeben na základní škole v Chomutově. Bezmála 78 milionů půjde na modernizaci technických učeben do škol v Kutné Hoře. 

 

Na kompletní seznam škol, které od ministerstva pro místní rozvoj dostanou dotaci, se podívejte tady: 

Dotace na rozvoj ZŠ [xlsx]

mom TN.cz
Reklama