Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2015 10:44
Výbor TOP 09

Skončí Schwarzenberg a nahradí ho Kalousek? Rozhodne se DNES

Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg dnes nejspíš oznámí, jestli dále povede TOP 09. Své rozhodnutí sdělí Výkonnému výboru, který se sejde v 17 hodin. Na postu by ho nejspíš nahradil Miroslav Kalousek.

Karel Schwarzenberg dnes zřejmě informuje straníky, jestli skončí v čele TOP 09. Od začátku září totiž zvažuje, že na listopadovém sjezdu už nebude kandidovat na předsedu.

 

Vedení strany by mohl převzít místopředseda Miroslav Kalousek, podle něj to ale není automatické. "A ani kdyby pan předseda kandidoval znovu, není automatické, že bude zvolen. Předsedu volí sněm, volby jsou tajné, rozhodují delegáti sněmu," prohlásil Kalousek.

 

Anketa

Byl by Miroslav Kalousek dobrý předseda TOP 09?

Hlasovalo 3888 lidí.

 

V 17 hodin se dnes sejde výkonný výbor strany, volební sjezd bude až v listopadu. Pokud bude Kalousek kandidovat, očekává se hladké vítězství. Schwarzenberg ho navíc jako nástupce podpořil. "Ten, kdo to po mně převezme, je inteligentní člověk, takže nemám obavy," svěřil se.

 

 

Schwarzenberg chce o svém rozhodnutí nejdříve informovat kolegy, k čemuž zřejmě dojde dnes. Důvodem jeho rezignace má být postupná ztráta sluchu, s níž se potýká. "Na jednu stranu to prospívá mému zdraví, protože neslyším všechny projevy v parlamentu. Ale když neslyším diskusi v našem poslaneckém klubu, tak je to nepříjemné," uvedl exministr zahraničí.

 

 

Zároveň zdůraznil, že i když skončí jako předseda strany, neznamená to, že skončí i v politice. Zůstane v parlamentu a bude se podílet na volební kampani, straníci ho navíc chtějí jako čestného předsedu.

epa TN.cz
Reklama