Publikováno 11. 6. 2017
"podporuji zemana"

Škromach napustil bazén a chce kandidovat na Hrad. Za pět let

Zdroj: TV Nova

O kandidatuře na prezidenta uvažoval i bývalý ministr práce a senátor Zdeněk Škromach ze sociální demokracie. Sám se do klání o Pražský hrad ale pustí zřejmě až za pět let, protože si chce od politiky odpočinout. Jeho známé hovory z bazénku budou nicméně pokračovat.

Šedesátník Zdeněk Škromach skončil po dvaceti letech ve vrcholné politice loni na podzim, kdy neobhájil senátorské křeslo. Nějaký čas byl bez práce. Teď už je zaměstnaný v rezortu, který v minulosti jako ministr čtyři roky vedl. "Pracuji na generálním ředitelství úřadu práce a samozřejmě mám i některé další činnosti," prozradil Zdeněk Škromach.

 

 

Ještě letos v lednu mluvil o prezidentské kandidatuře. Jakmile však Miloš Zeman oznámil, že bude znovu bojovat o hrad, stáhl se. "Nekandiduji proti Miloši Zemanovi, ale s ním. A v tuto chvíli to vnímám tak, že víceméně ho podpořím," vysvětlil.

 

Zemanovy šance na znovuzvolení vidí jako vyrovnané. A v příštích pěti letech zřejmě prezidenta napodobí v čekání na svou šanci. "Bude dobré do té vody opět asi možná po určitém období takového odpočinku od politiky třeba i vstoupit. Nakonec vidíme, že někteří politici se i vracejí v daleko vyšším věku," hodnotí své šance Škromach.

 

 

Teď se ale věnuje především rodině a koníčkům. Jezdí na kole a chodí na vycházky. "Máme pejsky. Teď momentálně tři, protože hlídáme i naší dceři jednoho psa," říká Škromach. A chce také pokračovat ve známých hovorech od bazénku. Ten je už na sezónu připravený.
 

tn.cz / gar

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34098 lidí.