Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2017 21:38
boj o život

Škrtili ho kovovým drátem! Cizinci napadli taxikáře, hledá je policie

Zdroj: TV Nova

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po dvou cizincích, kteří měli na odlehlém místě u obce Pohránov s kovovým drátem napadnout taxikáře. Najali si ho o víkendu v Pardubicích, podle kriminalistů mohli chtít auto, aby se dostali na východ Evropy. Muž se jim naštěstí vysmekl a doběhl do vesnice pro pomoc.

Po nedávných vraždách pražských taxikářů se ukazuje, že řidiči se žlutým světlem na střeše mají jedno z nejnebezpečnějších povolání. Tentokrát málem přišel o život taxikář v Pardubicích.

 

Dva muže a jednu ženu průvodčí vyhodila z mezinárodního rychlíku, protože neměli na jízdenku. Nejspíš chtěli až do Budapešti. Muži se před zrcadlem ve tři ráno upravili a pak si taxikáře najali, aby je zavezl za obec Pohránov. Na odpočívadle ho měl jeden muž zezadu škrtit drátem, druhý ho mlátit. Řidič ale dal ke krku ruku, kov roztáhl a utekl do vesnice.

 

 

Taxikář zmizel ve tmě, kromě vlastního života zachránil i klíčky od automobilu. Pachatelé pak vyrazili na nádraží. A několik kilometrů šli nejspíš pěšky. "Taxikář měl naštěstí peníze u sebe, takže z auta pachatelé odnesli jen cigarety," sdělila mluvčí policie Hana Kaizarová. Na nádraží se dvojice převlékla.

 

Taxikáři se běžně ozbrojují obušky či slznými spreji, ale ne vždy to stačí. V Londýně mají taxíky přepážky, které oddělují řidiče od klientů. V Americe jsou v autech i neprůstřelná skla. Jenže čeští taxikáři o tyhle doplňky zájem příliš nemají, protože auta velmi často používají i pro soukromé účely.

Petr Brzek/ lud TN.cz
Reklama