Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 3. 2017
převratná metoda

Skvělá zpráva! Vědci našli způsob, jak hubnout bez cvičení či diet!

Hubnutí
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

S dobrou zprávou pro všechny, kteří bojují s kily, přišli američtí vědci. Díky jejich novému objevu bychom už brzy mohli hubnout, aniž bychom se vůbec pohnuli.

Vědci z Augusta University v Georgii vynalezli techniku tzv. whole-body vibration (WBV) (vibrace celého těla). Díky ní posilujete svaly, aniž byste museli hnout prstem. Stačí, když si lehnete na vibrační podložku. Píše o tom britský Mirror.

 

Tím, jak přístroj vibruje, předává energii do těla a svaly stahují a uvolňují několikrát za vteřinu. Vědci tvrdí, že tato metoda by mohla vyřešit problémy s obezitou a cukrovkou u lidí, kteří se nemohou donutit cvičit. "Naše studie je první, která ukazuje, že vibrace celého těla mohou být stejně účinné jako cvičení," říká jedna z autorek studie Meghan McGee-Lawrencová.

 

Vědci zkoumali dvě skupiny myších samců. Jedna se skládala z normálních myší, druhá byla geneticky upravená, aby nereagovala na hormon leptin, který podporuje pocit plnosti. Byly tedy obézní. Polovina myší každý den 20 minut podstupovala WBV, druhá běhala 45 minut na pásu do mírného kopce.

 

 

Po dvanácti týdnech se ukázalo, že tělo obézních myší reagovala přibližně stejně na WBV i cvičení na běžeckém pásu. Došlo u nich také k nárůstu svalové hmoty a zvýšení citlivosti na inzulín, což podporuje hubnutí. Nyní se chystají testovat metodu na lidech, teprve pak se ukáže, jestli může pomoci v boji proti morbidní obezitě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DIETY SLAVNÝCH: Žena zkoušela jíst podle hubeňourky Gwyneth Paltrow. Výsledek ji naprosto šokoval

ZÁZRAK?! Lékařům se poprvé podařilo vyléčit dítě s neléčitelným typem rakoviny

Deset tipů, jak okamžitě zhubnout bez diety
12 triků pro HUBNUTÍ BEZ NÁMAHY

mom TN.cz