Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2017
nebezpečný nález

Šla na houby a našla nevybuchlý granát! Les obsadili pyrotechnici

Žena šlana houby a našla ruční granát
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Velké překvapení čekalo tento týden ženu (47) na Jičínsku, která vyrazila do lesa na houby. Našla sice opravdu pořádný úlovek, ale také velmi nebezpečný - nevybuchlý granát. Zachovala se přesně tak, jak v podobných případech doporučují experti. Přivolala policii.

Žena na nečekaný nález upozornila policii v pondělí v podvečer prostřednictvím tísňové linky. Tvrdila, že v lesním porostu u obce Budčeves, narazila na munici.

 

"Policisté místo zabezpečili a přivolali policejního pyrotechnika. Po jeho příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o nevybuchlý ruční granát s označením RG F1," sdělil mluvčí policie Aleš Brendl s tím, že pyrotechnik výbušninu na místě zajistil a odvezl.

 

 

Ke zranění ani ohrožení lidí naštěstí nedošlo. Policie ale upozorňuje, aby lidé při nálezu jakéhokoliv předmětu, který připomíná vojenskou munici, okamžitě volali 158.

 

"S nálezem nikterak nemanipulujte, pouze zajistěte prostor proti nežádoucímu vstupu dalších osob. Nikdy nemůžete vědět, v jakém stavu se munice nachází a zda nemůže dojít k její iniciaci. Taková nebezpečná manipulace Vás může stát život!" upozornil Brendl.

lud TN.cz