Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 19:26
děsivá výpověď

Známá kapela zrušila koncert v Česku. Čelí obvinění ze znásilnění

Decapitated kapela
Zdroj: Profimedia

Členové polské death metalové kapely Decapitated čelí obvinění z únosu a znásilnění mladé ženy. Fanynku měli zneužít po jejich koncertu v americkém městě Spokane.

Kapela byla v srpnu na turné ve Spojených státech. Údajně pozvali po jednom ze svých vystoupení ve státě Washington dvě kamarádky k sobě do autobusu, kterým cestují. Mladé dívky vypověděly, že se členové kapely chovali nevhodně od začátku. Napsal o tom deník The Guardian.

 

Podle jejich výpovědi měl bubeník Michal Lysejko jednu z dívek opakovaně osahávat. Ta údajně naznačila kamarádce, že je čas odejít. Poté si chtěla odskočit na toaletu, kam ji měl sledovat jeden ze členů kapely a znásilnil ji. Na toaletě se postupně vystřídali všichni členové Decapitated a i ti svou fanynku zneužili.

 

 

Druhou dívku měl v té době obtěžovat zpěvák Rafal Piotrowski. "Chtěl po mě orální sex," řekla policii. Dala se však rychle na útěk - nasedla do svého auta a odjela. Po cestě ženu zastavila policie, protože měla podezření, že řídí pod vlivem alkoholu.

 

Znásilněnou dívku vynesli členové kapely z autobusu. Ta hned zavolala policii. Decapitated ale už v té době opustili město. Policie muže zatkla v americkém Los Angeles.

 

Polská skupina se má v plánu bránit. "Decapitated bude tvrdě bojovat proti tomuhle obvinění a jsme přesvědčení, že i druhá strana dostane příležitost promluvit," řekl právník kapely Steve Graham.

 

Kapela měla 21. října vystoupit v pražském klubu Futurum Music Bar. "Z důvodu zadržení a obvinění polských DECAPITATED během jejich probíhajícího turné v USA, je zrušeno jejich evropské podzimní turné, včetně pražské zastávky," uvedli pořadatelé na Facebooku.

ham TN.cz