Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2018 22:38
jeho hvězda vyhasla

Slavný Avicii je po smrti! Zemřel v Ománu, bylo mu teprve 28 let

Avicii
Zdroj: Profimedia
Avicii

Švédský dýdžej Avicii, který pracoval po boku takových hvězd, jakými jsou Madonna nebo britská kapela Coldplay, je po smrti. Jedna z největších hvězd taneční hudby zemřela v Ománu ve věku 28 let.

"S velkým žalem musíme oznámit, že Tim Bergling, známý jako umělec Avicii, je mrtev. Byl nalezen v pátek odpoledne v Muscatu v Ománu. Víc ale nemohu říci, je mi to moc líto," řekla pro list Aftonbladet PR manažerka Ebba Lindqvistová, která byla s umělcem často ve spojení.

 

"Rodina je zdrcena a prosíme, abyste ji podpořili v tomto těžkém čase klidem. Žádné další prohlášení nebude vydáno," dodala Lindqvistová.

 

112

GALERIE: Avicii

Zdroj: facebook

Avicii - 1

Hodnocení:

 

Proč umělec zemřel, není jasné. V posledních letech měl ale problémy se slinivkou - podle médií kvůli nadměrnému pití. V březnu 2014 podstoupil operaci žlučníku a slepého střeva, která mezi fanoušky vyvolala spekulace o jeho zdraví. V září DJ Avicii přerušil všechna turné.

 

 

Švédsko-íránský hudební producent Ash Pournouri dal na svůj Instagram jako výraz smutku těsně před polednem obrázek představující černý čtverec.

 

Život hvězdy

 

Švédský dýdžej Tim Bergling se narodil ve Stockholmu. Do hudebního světa prorazil v 18 letech kompilací remixu titulního motivu videohry Lazy Jones. Jeho debutový singl Seek Bromance se držel na vrcholných příčkách hitparád v mnoha zemích.

 

 

Nejvíce ale jeho hvězda začala zářit díky spolupráci s Davidem Guettou. Společně vydali píseň Sunshine, za kterou Avicii dokonce získal nominaci na cenu Grammy v kategorii nejlepší taneční skladba. Zhruba ve stejné době vyšel i jeho další hit Levels, který se dočkal hned několika dalších zpracování. V roce 2013 pak světlo světa spatřilo studiové album True s přední písní Wake Me Up, která má přes miliardu zhlédnutí.


Připomeňte si hit Wake Me UP:

lud TN.cz
Reklama