Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 9. 2017
Pátrání policie

Sledoval ženu z metra domů, pak ji přepadl. Pomozte ho najít!

Zdroj: TV Nova

Policisté z Prahy pátrají po neznámém násilníkovi. Ten nedaleko stanice metra Nové Butovice přepadl mladou ženu. Zatím není jasné, jestli ji chtěl oloupit nebo znásilnit.

Žena vystoupila z metra a potemnělými uličkami se vydala k domovu. Vůbec přitom netušila, že je jí v patách zatím neznámý mladík. Počkal si, až dívka vyjde na cestičku mezi křovím a panelovými domy nedaleko Tichnovy ulice. Tam zaútočil.

 

Dívce nejdříve do očí nastříkal neznámý sprej a druhou rukou jí přikryl ústa, aby nemohla volat o pomoc. Moc se mu to ale nedařilo, napadená se bránila a hlasitě křičela. Právě její řev zalarmoval obyvatele okolních domů, kteří vyhlíželi z oken a balkónu, co se děje.

 

Násilník se zřejmě lekl toho, že by ho mohl někdo poznat a chytit při činu, a tak utekl. Bohužel pro něj ho zachytily bezpečnostní kamery v metru jen několik minut před útokem. Na záběrech je velmi dobře vidět, a tak je jen otázkou času, kdy ho někdo identifikuje.

 

 

Na to teď kriminalisté spoléhají. Případ zatím vyšetřují jako loupež, za kterou by dotyčnému hrozilo až deset let vězení. Není ale jasné, jestli muži šlo o cennosti, nebo chtěl dívku znásilnit.

 

"Vůbec nepromluvil, takže jestli to byl Čech nebo cizinec, nevíme. Když ho někdo pozná, ať volá na linku 158 a ta informace už se k nám dostane," sdělil jeden z vyšetřovatelů.

Ondřej Špalek/epa TN.cz