Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2018 21:18
Tradiční akce

Královna letos už podruhé slavila 92. narozeniny! Meghan to slušelo

Zdroj: TV Nova

Britská královna Alžběta II. oslavila 92. narozeniny. Narodila se sice v dubnu, už tradičně ale oslavy probíhají v červnu, aby bylo lepší počasí. Poddaní viděli vojenské přehlídky, poté kolem projela královna v kočáru.

Regimenty pěších vojáků i jezdců na koních, další stovky muzikantů a tisíce nadšených poddaných s vlajkami. Tak vypadá každoročně oslava narozenin britské královny Alžběty II., oficiálně nazvaná Trooping the Colour.

 

Vojáci doprovázeli kočáry se členy královské rodiny po ulici the Mall. Účelem přehlídky je vlastně inspekce vojenských jednotek Alžbětou II., v posledních letech i stíhaček Královského letectva, které na závěr přeletěly nad Buckinghamským palácem.

 

17

GALERIE: Oslava narozenin královny

Zdroj: facebook, The Royal Family

Fotka královské rodiny na balkonu

Hodnocení:

 

Ceremoniál má už od roku 1820 stanovená pravidla, probíhá vždy stejně. Ke všemu hraje přibližně 400 hudebníků na dechové a žesťové nástroje, bubny nebo dudy. Poct se každoročně dostane také osobnostem z veřejného života - letos třeba hercům Keiře Knightley a Tomu Hardymu.

 

 

Královna se narodila 21. dubna 1926, má ale dvě oslavy. Důvody jsou také dva - zmíněné počasí, ale také tradice. Druhý víkend v červnu stanovil pro oficiální oslavy narozenin panovníka už Jiží II. v roce 1748. Sám se narodil v listopadu, který není pro přehlídky o nic vhodnější.

Oslavy narozenin britské královny Alžběty II.

 

epa TN.cz