Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2017 20:21
Schůzka s prezidentem

Zeman přijal na Hradě Babiše. Mluvili o politice i Čapím hnízdě

Zdroj: ČTK

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne přijal na Pražském hradě předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. O schůzku s hlavou státu požádal Babiš. Oba politici se sešli poprvé od chvíle, kdy policie požádala Sněmovnu o vydání Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Zeman se Babiše zastával.

Babiš novinářům po setkání s hlavou státu prozradil, že se prezident cítí dobře a že zhubnul. Na Pražský hrad přivezl volební program, který hnutí ANO představilo teprve nedávno. Prezidentovi dal také letáček, ve kterém bilancuje své působení na ministerstvu financí.

 

"Bavili jsme se o politické situaci nebo o návštěvě německého prezidenta. Prezidenta jsem o té kauze (Čapí hnízdo, pozn. red.) informoval. Jsem přesvědčen, že je to účelová kauza, která má ovlivnit sněmovní volby. Žádost policie obsahuje nepravdy. Prezidenta jsem o tom krátce informoval," prozradil Andrej Babiš.

 

Babiš také připomněl rozhodnutí Ústavního soudu, který se zastal starostky Třince Věry Palkovské a ve svém usnesení uvedl, že trestní stíhání by se nemělo stát politickým nástrojem.

 

Prezident na schůzce zopakoval své předchozí stanovisko. "Řekl, že bude jmenovat premiérem vítěze voleb. I když jsme favorit, nikde není napsáno, že ty volby vyhrajeme," řekl po setkání s prezidentem Babiš.

 

Řeč přišla také na firmu FAU Přerov. O té se Babiš vyjadřoval na uniklé nahrávce. Po setkání s prezidentem se hájil, že zajišťovací příkazy vznikly už za ministra financí Miroslava Kalouska. FAU Přerov označil za podvodnou firmu, která stát okradla o 830 milionů a v hledáčku Finanční správy byla od roku 2011.

 

 

Novinářům Babiš také prozradil, že byl za minulého režimu vydírán příslušníky StB. Ti po něm chtěli, aby pašoval ze Sýrie fosfáty. Údajnou spolupráci s komunistickou tajnou službou, kterou budou týden před volbami opět řešit slovenské soudy, Babiš odmítá.

 

"Není žádná údajná spolupráce. Já jsem ten soud vyhrál, soud pravomocně rozhodl, že jsem nespolupracoval Ten Ústav paměti národa to řeší politicky. Nespolupracoval jsem, nic jsem nepodepsali. V rodině jsme měli tři emigrace," dodal Babiš.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.9. | 18:24 Jaromír Pokorný
9
14.9. | 17:12 maxfox: U nás je chráněná sorta lidí, každý rozumný ví o koho ...
14.9. | 18:35 pichav
-1
☝ MUSLIM !!!! JE TO DOBRE ZE NENI TA DISKUZE U TOHO ROMA !!!! TREBA UZ JE DOMA ...
15.9. | 22:57 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
15.9. | 19:39 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček. rousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku
15.9. | 19:39 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Myslet je nejen nebezpecne,,ale tez narocne,,a co teprve mysleni hlavou...
14.9. | 18:35 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
☝ MUSLIM !!!! JE TO DOBRE ZE NENI TA DISKUZE U TOHO ROMA !!!! TREBA UZ JE DOMA !!!! TO BY BYLY JEN ZAS SAME RASISTICKE KOMENTARE !!!! KAZDY BY SI PRIDAL !!!! TNCZ VAS TIM CHRANI !!!! MISTNI RASISTI A XENOFOBOVE !!!! ABY VAS ROMOVE NEUDALI !!!! JAKO TI CHUDACI POLOMRTVI EXEKUTORI !!!! ☝
14.9. | 18:24 Jaromír Pokorný
9
Náhlasit nevhodný komentář
14.9. | 17:12 maxfox: U nás je chráněná sorta lidí, každý rozumný ví o koho jde, nebo si to alespoň domyslí, ale i myslet bývá někdy nebezpečné.
14.9. | 17:12 maxfox
7
Náhlasit nevhodný komentář
Zase o cikánovi bez diskuse,ale o ordinaci,tvoje tvář a výměna manželek je diskuse nutná.Tady se diskutuje akorát o hownech.
14.9. | 17:08 hejtman17
5
Náhlasit nevhodný komentář
Páťo,držím ti palce a nikomu neřeknu,že si v Padubicích Češkově ulici u Fotra.
14.9. | 16:56 bimbi20
8
Náhlasit nevhodný komentář
Proč je zablokována diskuse Má prsty ve smrti muže v Dobřanech? Policie hledá Patrika! Chtěla jsem jen vzkázat Patrikovi toho:"Páťo,držím ti palce, jsi nevinný a budeme za tebe bojovat.Ta bílá cháska má za úkol nás jen život a z jejich výplat nám přispívat na krásný a bezstarostný ...