Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2018 11:07
nebezpečná látka

Slovákům ničí život nová droga! Užívají ji už i malé děti

Nová droga
Zdroj: tvnoviny.sk
Užívání herby je vysoce nebezpečné.

Podle policie se droga dostala na Slovensko z Maďarska a jejími uživateli jsou i děti. Jde o sušenou a chemicky upravenou rostlinu s názvem herba. Díky její cenové dostupnosti závislých na droze přibývá, a to především na jihu Slovenska.

Portálu tvnoviny.sk se ozvali obyvatelé z Kráľovského Chlmce, kteří tvrdí, že droze holduje stále více lidí. Ze sáčků a plastových lahví si její uživatelé vytvářejí tzv. bongy, kterými drogu inhalují. Podle místních s ní mají zkušenosti i malé děti.

 

K uživatelům herby místní prý často volají sanitky. K pětadvacetiletému muži už však sanitka dojet nestihla. Příbuzní ho našli mrtvého a podle nich byl na droze závislý. Podle policie se jednalo o sebevraždu.

 

 

Malé množství herby se dá sehnat už za jedno euro, proto se nazývá drogou chudých. "Lidi na této droze poznáte snadno. Chodí jako zombie, potom odpadnou, třesou se na zemi a musíte jim zavolat pomoc," řekl televizi Markíza jeden z místních obyvatel.

 

 

Užívání herby navíc není trestné, neboť není zařazena na seznamu omamných a psychotropních ani rizikových látek. Trest však hrozí dealerům. Za šíření a podněcování k užívání herby mohou jít do vězení až na 8 let.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Moje dítě bere drogy! Zažíváte podobnou situaci
Co s tělem dělají drogy – hned a s odstupem!

Iva (17) z Výměny šokuje: Znásilnění, drogy a dětský domov! Prošla si peklem

FOTO: 1 000 dnů bez heroinu! Bývalou feťačku byste dnes nepoznali

kik TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama