Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2018
Jak je to možné?

Slovenka netušila, že je potřetí těhotná. Porodila na latríně!

Zdroj: TV Markíza

Žena ze slovenské Tužiny porodila do latríny! Přestože jde už o její třetí dítě, údajně vůbec netušila, že je těhotná. Miminko převezli záchranáři do nemocnice, naštěstí přežilo.

Lidé v obci i lékaři byli zděšení, když se dozvěděli, co se v jednom z domů v Tužině stalo. Žena šla ráno na toaletu a najednou uslyšela dětský pláč. Na latríně porodila už třetí dítě, prý ale netušila, že je těhotná, informuje portál tvnoviny.sk.

 

"Běhala na záchod celou noc, že ji bolí břicho. Asi to sama vůbec nevěděla," uvedl novopečený dědeček s tím, že ženě přiběhl na pomoc její manžel. Krátce poté dorazili k biraznímu případu i záchranáři.

 

"Přivolaná posádka RZP poskytla ihned po příjezdu novorozenci zdravotní péči. Matka byla při vědomí, bez projevů vážných zranění, sama se pohybovala," sdělila Katarína Naciniaková, mluvčí skupiny Falck, která zajišťuje zdravotnické a asistenční služby.

 

Sanitka převezla miminko i rodičku do nemocnice v Bojnicích. Tamní lékaři prohlásili, že s takovým porodem se ještě nesetkali. "Je to vysloveně nestandardní. Děťátko naštěstí přežilo, má se relativně dobře, maminku už jsme propustili," řekl náměstek Jozef Kubík.

 

 

O těhotenství ženy nic nevěděli ani sousedé a starosta obce. "Týden předtím jsme měli maškarní ples a na ní vůbec nebylo vidět, že by byla těhotná," svěřil se Miroslav Dzina. Manželé spolu vychovávají už dvě děti, podle starosty o ně pečují vzorně.

 

Policie k případu odmítá poskytnout bližší informace, mluvčí pouze připustila, že se porodem policisté zabývají. Rodině pomáhají i sociální pracovníci, kteří s nimi řeší jejich špatnou finanční situaci.

epa TN.cz
Reklama