Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.11. 2017 20:46
přívaly sněhu

Slovensko trápí sněhová kalamita, tisíce domovů jsou bez proudu

Zdroj: TV Nova

Sníh netrápí jen Českou republiku, kalamita zasáhla sousední Slovensko. Kvůli těžkému sněhu se lámou stromy, desítky tisíc domovů skončily bez elektrického proudu. Doprava na mnoha místech kolabuje nejen kvůli popadaným stromům, na silnicích leží větší množství sněhu.

Do Slovenska vtrhla pořádná zima, od rána tam silně sněží. Pod těžkým sněhem se lámou stromy, které ničí elektrické vedení. Bez proudu je ve středním Slovensku podle portálu TVNoviny.sk kolem 38 tisíc domácností, na západě je to dalších 9 tisíc odběrných míst.

 

Řidiči se musí vypořádat s neupravenými cestami a velmi malou viditelností, silnice často blokují stromy nebo dopravní nehody, kterých jsou po celé republice desítky. Hasiči, záchranáři i policisté mají plnou pohotovost.

 

V mnoha městech nabírala hromadná doprava několikahodinové zpoždění, zejména se to týkalo příměstských linek. Nejhorší situace byla v Bratislavě, kde ve směru od Šramotína byly autobusy zpožděny i o tři hodiny.

 

 

Mnoho autobusů na své pravidelné úseky ani nevyjelo, protože je stále celá řada silnic nesjízdných.

 

 

Zpoždění se týká i vlaků, kvůli stromům na tratích je v některých úsecích železniční doprava úplně přerušena, jinde nabírá zpoždění v rámci desítek minut.

TN.cz
Reklama