Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2016 21:08
Co bude dál?

Slovinci si dupli, většinu uprchlíků přestali pouštět

Podle srbského ministerstva vnitra se od úterní půlnoci prakticky uzavřela "balkánská cesta", protože Slovinsko začalo uplatňovat nový režim vstupu migrantů do schengenského prostoru volného pohybu.

Srbsko proto bude muset přijmout patřičná opatření, aby se na jeho území nehromadili uprchlíci. Informovala o tom bělehradská televize B92.


Ministerstvo sdělilo, že bylo z Chorvatska informováno o tom, že Slovinsko od úterní půlnoci začne uplatňovat nový režim vstupu do schengenské zóny a nebude přijímat migranty bez platných víz a pasů. "Tím se prakticky zavírá balkánská cesta," cituje B92 ze sdělení úřadu.


Slovinské ministerstvo vnitra už na svém webu o novém přístupu k uprchlíkům informovalo. Upřesnilo, že do země budou vpouštěni "cizinci, kteří splňují stanovené podmínky; osoby, které daly najevo, že chtějí ve Slovinsku požádat o mezinárodní ochranu; jednotlivci, kterým bude vstup umožněn z humanitárních důvodů".Na zpřísnění postoje Lublaně Bělehrad okamžitě zareagoval. "Vzhledem k novému režimu, který přijala členská země Evropské unie, si Srbsko nemůže dovolit, aby se stalo sběrným táborem pro uprchlíky, takže všechna opatření bude slaďovat s Evropskou unií a bude je recipročně uplatňovat na své jižní hranici s Makedonií a Bulharskem," uvedlo srbské ministerstvo vnitra.


Země na takzvané balkánské migrační trase - od Makedonie přes Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko až po Rakousko, začaly v únoru uplatňovat na hranicích přísnější pravidla pro pouštění migrantů. To vedlo k výraznějšímu snížení množství postupujících uprchlíků a k jejich nahromadění v Řecku. V současné době je tam na 37 tisíc běženců, z toho nejvíce - přes 13 tisíc - u hranic s Makedonií.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.3. | 08:08 lenka nováková
45
Trochu pozdě,ale konečně. A doufám, že s tím začnou i ostatní státy, ta verbež ...
9.3. | 13:04 petalinos
3
9.3. | 11:46 jaqykmy-takmyqy s tím 100 procentně souhlasím.
9.3. | 13:24 Miroslav Hanko
7
Náhlasit nevhodný komentář
barta nebojte nejste rasista. Když někdo nechce ve vlastní zemi cizí nebezpečný parazity tak to není rasismus,ale vlastenec který má pud sebezáchovy na rozdíl od těch zmetku kteří parazity rozmnožují a touží po sebezničení pod rouškou humanity.
9.3. | 13:04 petalinos
3
Náhlasit nevhodný komentář
9.3. | 11:46 jaqykmy-takmyqy s tím 100 procentně souhlasím.
9.3. | 11:46 jaqykmy-takmyqy
6
Náhlasit nevhodný komentář
Zavření balkánské cesty je kouřová clona pro polointeligentní ovčany. Za ní pofrčí byznys s imigranty dál jen s rozdílem že odteď to bude financovat EU. Rozdíl bude v tom že sem nepřitáhnou pěšky ale budou je vozit evropské cestovky autobusem vlakem nebo letadlem za peníze daňových poplatníků.
9.3. | 11:36 brta
8
Náhlasit nevhodný komentář
nevim jak ostatní ,ale já za sebe mužu říct ,že do lonského léta jsem nebyl rasista.nyní jím jsem nenavidím ty islamský zmrdy už mě lezou na nervy a at se opovaží jakakoliv opice s koranem v ruce a s myslenkama šaria(nebo jak se ta píííp jmenuje) oběvit u mého města nebo před domem.tak bude sekec
9.3. | 11:18 petalinos
7
Náhlasit nevhodný komentář
A ten zkurvisyn Sralbotka se jen debilně směje a vrtí svým ocasem jak ho Brusel a plesnivá mrkev chválí jak posloucha na příkazy jako cvičený vlčák
9.3. | 11:16 nila
5
Náhlasit nevhodný komentář
Dovolujeme si Vás informovat a zároveň pozvat na demonstraci za podporu prezidenta, která se koná v sobotu dne 12. března 2016 na Klárově od 14 hod.
9.3. | 11:15 petalinos
8
Náhlasit nevhodný komentář
Po včerejším samitu je celá Evropa v piči.Věřit a ustupovat Turkum je jako smlouva ze satanem.Ten taky naslibuje hory doly a do pekla tě stejně dostane.A 17.března se to potvrdí a trojské koně mohou do Evropy ve velké a z posvěcením Brusele a podpořeno i finančně a štědře
9.3. | 11:04 allanaldik
9
Náhlasit nevhodný komentář
prijde a hned si nekdo odveze jednoho z turecka, tak jaky je to zadrzovaci system v turecku? zadny jen je to inkasny stredisko kam se sypou prachy a to je vse. stejne ISIS poloopice jdou dal do evropy a NIKDO JE NEZASTAVI.
9.3. | 11:04 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
dupnou si a budou pozadovat miliardy? to je taky jedna z cest jak zastavit pro novinare poloopice ktere stejne prejdou kde si vzpomenou, staci se podivat na turky a reky taky od nich proudi poloopice a nic se nedeje ale miliardy inkasuji. Jako systém jeden za jednoho vlastne je to o nicem jeden -
9.3. | 10:05 Roman Nemergut
16
Náhlasit nevhodný komentář
Bývalo v Evropě dobrým zvykem, že na politiky, kteří prokazatelně a systematicky škodili vlastní zemi, potažmo Evropě, se páchaly atentáty. Škoda, že tato tradice jaksi pominula. Němci, nechápu, na co čekáte, tohle je na vás!! Váš národ dal světu už druhého politika, který vede Evropu do záhuby!!!