Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 3. 2018
max a rudi

Slůňata v pražské zoo rostou jako z vody, starší už má kly! FOTO

Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha - 1
Zdroj: Zoo Praha

Vzpomínáte na malá slůňata, která se narodila v pražské zoo v roce 2016? Rostou jako z vody a tomu staršímu teď už začínají dokonce růst i kly!

Mláďata slonů indických rostou doslova před očima. Starší Max už váží 732 kilogramů a mladší Rudi 508 kilogramů. "Maxovi navíc rostou kly, které v jeho necelých dvou letech sice měří jen pár centimetrů, ale on se je snaží zdatně využívat ve svůj prospěch," uvedla tisková mluvčí ZOO Praha Lenka Pastorčáková.

 

13

GALERIE: Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha

Zdroj: Zoo Praha

Slůňata Max a Rudi v ZOO Praha - 3

Hodnocení:

 

Slůňata začínají vzbuzovat respekt a chovatelé je budou postupně převádět do tzv. chráněného kontaktu, tedy do kontaktu přes zábranu. Starší Max se narodil 5. dubna 2016 jako vůbec historicky první mládě slona indického, které bylo v pražské zoologické zahradě narozeno i počato. Jeho rodiči jsou samice Janita a samec Mekong.

 

Nejmenším z celé sloní rodiny v pražské zoo je sameček Rudi, který přišel na svět 7. října 2016. Jeho jméno je připomínkou Rudolfa II. Habsburského. Jeho rodiči jsou samice Tamara a samec Ankhor. Pražská zoologická zahrada chová slony už od roku 1933. V současnosti jich v Troji máte možnost vidět sedm. Obývají pavilon s názvem Údolí slonů, který byl otevřen v březnu roku 2013.

 

 

Slon indický žije v jižní a jihovýchodní Asii. Je menší, než jeho africký příbuzný, v dospělosti dosahuje výšky 2-4 metry a váží 3-5 tun. I tak jde o největšího suchozemského živočicha žijícího v Asii. Dalším výrazným rozpoznávacím znamením je velikost uší, které má slon indický mnohem menší, než africký. Je považován za ohrožený druh, ve volné přírodě žije odhadem jen 40-50 tisíc jedinců.

TN.cz
Reklama