Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2017 12:22
Víkendová předpověď

Slunečné počasí vydrží do pátku, pak ale přijde výrazná změna

Teplo nebo zima
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Slunečné počasí vydrží do pátku, víkend ale podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) opět přinese ochlazení. Během čtvrtka se bude na většině území vyjasňovat, teploty do dalšího dne mohou vystoupat až k 18 °C, potom ale zkazí hezké počasí déšť.

V noci na čtvrtek bylo převážně polojasno, podobná situace by měla panovat i přes den, až k večeru by mělo oblačnosti ubývat. Teplota se bude pohybovat mezi 10 až 14 °C, na horách se budou pohybovat vysoko nad nulou, na Šumavě a v Krušných horách může být až 7 °C. Díky studené frontě, která bude postupovat přes Českou republiku, k nám bude proudit teplý vzduch od západu, uvádí ČHMÚ.

 

Předpověď počasí:

 

V noci na pátek mohou teploty klesnou ke 3 až -1 °C, přes den se ale mohou vyšplhat ke 14 až 18 °C. Na většině území bude jasno až polojasno, slunečné počasí se ale odpoledne pokazí, mohou se objevit přeháňky nebo déšť. Ojediněle se mohou dokonce objevit první bouřky. Slabý vítr bude postupně sílit, v nárazech může dosáhnout rychlosti 15 až 20 metrů za sekundu (70 kilometrů v hodině).

 

Sobota přinese výrazné ochlazení, teploty přes den se budou pohybovat kolem 5 až 9 °C, uvádí ČHMÚ. Přes den bude většinou zataženo, místy se mohou objevovat přeháňky. K večeru se mohou na severních horách místy tvořit sněhové jazyky.

 

 

V neděli bude o něco tepleji s teplotami kolem 8 až 12 °C, během dne bude od západu přibývat srážek, na severu může sněžit. Bude vát mírný severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 metrů za sekundu.

 

Začátkem týdne se začne opět postupně oteplovat, už v úterý by mohlo být až 16 °C. Až do konce měsíce by se podle výhledu portálu Meteopress měly denní teploty pohybovat v průměru kolem 7 až 15 °C, obloha by měla být převážně polojasná až oblačná.
 

klma TN.cz