Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
dlouhodobá předpověď

Letní teploty vydrží jen dva týdny. Na začátku prázdnin se ochladí

Počasí
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
ilustrační foto

Teplejší ráz počasí posledních dní bude pokračovat i v následujících dvou týdnech. Na konci června se ale mírně ochladí a chladnější bude i první červencová dekáda, informuje Česky hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dobrou zprávu - tedy teplo pro příští dva týdny - přinesl ČHMÚ na základě své dlouhodobé předpovědi. Teploty přes den budou v příštích dvou týdnech kolem 25 stupňů Celsia.

 

V noci se teplota bude pohybovat nejčastěji mezi 10 a 15 stupni. Během jednotlivých týdnů ale nelze vyloučit i větší výkyvy teplot, upozornili meteorologové.

 

 

Přelom června a července přinese mírné ochlazení. A chladněji bude podle předpovědi i v prvních dnech školních prázdnin.

 

Z hlediska srážek bude příští týden průměrný či podprůměrný. Naopak týden na přelomu června a července přinese víc deště než obvykle.

 

 

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR od 12. června do 9. července je 17 stupňů Celsia. Nejteplejší byl v tomto období rok 2006, kdy průměrná teplota dosáhla 20,4 stupně Celsia. Nejchladnější byl naopak rok 1978 s průměrnou teplotou 13,6 stupně.

tn.cz / gar