Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2018
tragická nehoda

Smetl cyklistu a narazil do domu! Řidič se zranil, 2 lidé jsou po smrti

Sražení cyklisty na Táborsku - 2
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto

Smrtí dvou lidí skončila nedělní trragická nehoda v Machově na Náchodsku. Řidič osobního auto tu za doposud nezjištěných příčin srazil cyklistu. Ten zemřel, stejně tak spolujezdkyně z auta, se kterým řidič o chvíli později narazil do stěny domu.

Smrtelná nehoda se stala kráce po druhé hodině odpoledne v obci Machov. "Došlo k dopravní nehodě, při které zemřel devětapadesátiletý cyklista a žena cestující v motorovém vozidle," oznámil mluvčí policie Jan Čížkovský.

 

Průběh a okolnosti dopravní nehody policie šetří. Podle prvotních zpráv ale řidič osobního auta nejprve srazil cyklistu, z nějakého neznámého důvodu však nezastavil a pokračoval v jízdě. Daleko ale nedojel. Nad řízením ztratil kontrolu, vůz vyjel ze silnice a narazil do stěny domu. Zraněná spolujezdkyně zemřela. Řidič byl se svým poraněním transportován do náchodské nemocnice.

 

 

Že by byl na vině alkohol řidiče osobního auta, policie vyloučila provedením dechové zkoušky. Jestli byl pod vlivem alkoholu cyklista, má zjistit nařízená pitva. "Pitva bude rovněž provedena u zemřelé ženy, která určí přesnou příčinu úmrtí. Nikdo jiný nebyl při nehodě zraněn," sdělil Čížkovský.

 

Vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat nejen přesnou příčinu a bližší okolnosti incidentu, ale i míru zavinění účastníků. "Jedna z možných okolností nehody hovoří o tom, že vozidlo jedoucí z kopce, se po komunikaci pohybovalo bez nastartovaného motoru," vysvětlil Čížkovský.

lud TN.cz
Reklama